Deníček 2012,

27.4.2012 , 16:45

 

Pán Bůh počítal andílky a jeden mu scházel. Než jsme se stihli rozkoukat, co se děje, už si Cedrýska povolal k sobě ....

 

Ač vše začalo velice nenápadně, vzalo to rychlý spád - Cedrinek v posledních dvou týdnech přestával papat. Ale nebylo mi na tom až tak moc divného, on prostě byl mlska. Tak jsme začali uvažovat o přechodu na syrovou stravu. Každý den si tak trochu ublinkl a začalo mu být dost intenzivně cítit z papulky, ale jinak byl čipera. Pro jisotou jsme se 19.4. objednali na veterinu (vyšetření proběhlo v úterý 24.4. dopoledne) s tím, že chci udělat i krevní obraz a štítnou žlázu (Baruška - babička tento problém má) a udělat sono žaludku a střev - pejsek měl zájem, byl kontaktní, tak si o nás vet myslel, že slyšíme trávu růst
Pak přišly výsledky z laborky z krve (v úterý večer) a doktor hned volal, že tohle ještě neviděl, podle jeho zkušeností už by tu pejsek dávno neměl být. Hodnotu kreatinu měl 1500.Takže druhý den znovu sono - ledvin a bylo jasno - Cedrinek měl ledviny jen 1,6 cm veliké (obvykle bývají 5-6cm).
Řekl, že v tuhle chvíli pro nás nemůže nic udělat, a prognoza je velmi špatná. Odkázal nás do Brna na specialistu MVDr. Kučeru Csc - nefrologa. Ten nám to jen potvrdil - mediakací by dokázal pejskovi prodloužit trápení o pár dní, jelikož jde s největší pravděpodobností o dysplazii ledvin - tedy, že se přestaly vyvíjet ještě během březosti v těle matky. Tudíž je to problém chronický a není z toho cesty ven.
Cedrinek se ztrácel před očima. Venku šel sotva co noha nohu mine, pořád se rozhlížel, vypadalo to, jak když se se světem kolem sebe loučí. Domů už jsem ho musela nést, byl vyčerpaný a anemický.
V pátek už jen spal, a jeho pohled říkal, jak strašně je unavený. Zavolala jsem tedy doktorce, ať k nám přijede a poskytne Cedrýskovi tu poslední pomoc, která byla v našich silách.
Klouček byl obrovsky statečný. Žil a bojoval pro nás. Normální hodnota creatinu v těle je 44-97 umol/l. On měl v úterý 1500! Neskutečnej bojovník! Nenechala bych ho ale trápit o jediný den déle a umírat nedůstojně a v bolestech - tak moc jsem ho milovala a milovat nepřestanu.
Tolikrát byl pod narkozou, kdy mu předtím dělali krevní obraz, pak jsme nechávali ještě dělávat testy z moči, vše v normě!Pak už ale tělíčko řeklo dost, už nemůžu a šlo to pořádně šupem!

 

Cedrinku, nikdy na Tebe nezapomeneme, byl jsi naše dítě, náš přítel, náš parťák .... prostě vše! Moc dlouho jsi tu s námi nemohl pobýt a start do života jsi měl taky pěkně komplikovaný. Nepřestaneme si Tě vážit za Tvou sílu a lásku. Ať v tom psím nebíčku máš vše, co my jsme Ti dát nemohli, ač bychom proto udělali vše ....

 

7.4.2012

 

Už dlouho jsme nenapsali, co je v naší smečce nového - inu, prožili jsme smutné časy, to když nás opustil "bratranec" Lesánek, pro kterého byly poslední zimní mrazy vzhledem k jeho věku zlomové a jeho tělíčko už bylo životem příliš znavené :(. Navždy zůstane s námi - náš žďumipes!

Bohužel koncem února utrpěly ztrátu podobného charakteru hned dvě naše spřátelené smečky! Nevím, jstli to bylo nějakou negativní energií plynoucí z přechodného roku, ale už to nikdo neodstojí. Nezbývá než věřit, že když pejsci přeběli ten dlouhý most, našli zemi plnou radosti a lásky.

Ale prožili jsme i velice šťastné chvíli. Narodila se nám neteřinka - tedy myšleno dvounohý člen naší rodiny. Jmenuje se Karolínka a Cedrýskovi se moc líbí! Krásně voní (zejména použité pleny jsou nesmírně zajímavý objekt k očichání) a když zabrouká, Cedrýsek funguje lépe než babysitting :D

 

 

 

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode