Deníček 2008

 

31.12.2008

Včera Cedrýskovi opět vytáhli pooperační mok z cisty na levé nožce. Cedrik se na veterině chová už jako profík, našel si na klinice svého pana doktora a vyrazil za ním do ordinace aniž by nás potřeboval. Jestli to půjde tímhle tempem, dostane na krk kapsičku s penízky a autobusem si sám dojede až na místo samé a zpět :-) Je to klouček samostatná!

Z dnešních bujarých oslav a ohňostrojů máme ale trochu obavy! Těch pár cvičných pšouknutí, které nacvičovali místní spoluobčané, snášel Cedrýsek celkem v pohodě a statečně, ale s dnešní půlnocí přijde daleko větší randál. Mno, jsem na tom podobně jako psi, také se těchhle efektů bojím. Tak spolu s kloučkem zalezeme pod stůl a budeme se třást dueta. Jen abysme někam nevzali roha, kde by nás pak Dalík (manžel) hledal :-) ?

Všem přejeme veselého a pokud možno pro naše čtyřnohé kamarády snesitelného Silvestra!

 
29.12.2008

Včera Cedrýskovi přijela véééliká návštěva - Horákovi s Cíllinkou! Napřed jsme oba plyšáky nechali očmuchat na louce před domem. Cíllinka zrovna dohárávala, tak Cedrinkovi moc moc moc voněla. Cedrýsek ji samou láskou pěkně uslintal.

Poté holčička dostala prďácké kalhotky a šli jsme dovnitř. Cíllinka prozkoumala Cedrýskovo obydlí, což náš chlapeček ostražitě hlídal ze svého pelíšku. Když se dostala i k hračkám, vypnul ušiska a byl jak struna, ale Cíllinka prozkoumávala terén zvesela dál, tak se zase uklidnil. Je opravdový mazel a ve srovnání s naším Cedrýskem docela prcek.

Oba plyšáčci se na střídačku ládovali piškotkama a byli moc hodní. Pak už je naše povídání unavovalo, tak oba zalehli a chrupkali dueta. My jsme si zatím hezky popovídali jak o Cedrinkovi, tak o celé smečce Z Buhdalu a sourozencích, kteří jsou také ve světě. Byl to moc hezký den a jsme rádi, že byl Cedrýsek na Cíllinku hodný.

Dnes ráno nám přišlo, že Cíllinku i Horákovi hledal. Pořád chodil a čuchal tam kde oni seděli a Cíllinka spinkala. Venku také vypadal, jako že ji vyhlíží. Snad ten smutek brzy přejde a zároveň, že se plyšáčci zase brzy uvidí.

 

27.12.2008

Dnešní kontrola proběhla tak, že Cedrýskovi pan doktor vytáhl pooperační mok z cisty (injekční stříkačka byla pořádně naplněná). Potom rozbalil tu bolavou noženku, vyndal stehy a překontroloval, jak se hojí - nechceme to zakřiknout, ale vypadá to celkem nadějně. Dlahu má Cedrýsek nosit ještě 2 týdny a převazovat musíme každý den kvůli těm ošklivým zapařeninám. Jinak příští týden, pokud se cista znovu naplní, pojedeme pana doktora navštívit opět.

Včera jsem ale poprvé viděla Cedrýska hrát si s dalším pejskem!!! Při venčení jsme potkali fenku českého fouska Sáru (je to moc hodná a klidná holčina), Cerýsek, ač na ostatní psy vrčel, v lepším případě je ignoroval, Sáru si vždy alespoň očichal a nikdy na ní nezavrčel. Včera si spolu dokonce začali hrát! Kdyby neměl tu pitomou dlahu, mohli si to krásně užít. Ale i tak to stálo za to, už jsem měla strach, že nebudeme mít žádného psího kamaráda.

 

26.12.2008

Cedrýsek si Ježíškovské nadělení moc pěkně užil. Během dne neměl šanci vidět zlaté prasátko, páč měl pořád nějaké papání a mňamkání - zato my jsme to zlaté prasátko (Cedrinka) měli před očima pořád :-).
Když přiletěl Ježíšek a narovnal na stůl dárečky, Cedrik okamžitě poznal ten svůj - plyšového humra a bedlivě si ho hlídal. Pak bylo kouzelný jak reagoval na zacinkání zvonečku a když se rozsvítil stromeček. Seděl a natáčel hlavičku jako vždy když se diví, to bylo to nejkrásnější!!!! Když jsme si dárečky rozdělili, humra pořádně uválel a uslintal - obzvláště tykadla jsou v kurzu. Pak ještě dostal mňamky a velké cukrářské piškoty.

Během včerejška už byl ale dost nevrlý a tak jsme k večeru bebí rozbalili. Není ani divu, měl nožku celou zapocenou a opruzenou. Rána po operaci ale vypadala celkem klidně. Tak jsme opruzená místa omyli teplou vodou se šmponem Nolvasan a nožku nechali usušit. Bylo vidět, že se mu po rozbalení evidentně ulevilo, protože okamžitě usnul. Když byla nožka suchá namazali jsme postižená místa ještě Avirilem (batolátkům se to maže na zapařený zadeček, tak proč to nepoužít na tohle) a pak jsme broučka zase zpět zafáčovali a nandali dlahu - to už tak spokojeně nevypadal.

Dnes nás nechal spát až do 8:15, což je pro nás celkem dobré znamení. Ale vypadá celkem znuděně a neví čeho by se chytil. Tak vytahujeme jednu hračku za druhou, ale se vším vydrží jen chvilinku. Teď zapůsobil tenisák, snad chvíli vydrží :-).

Zítra ale jedeme zase na veterinu, jednak se začala na levé (té zdravější) nožce dělat a plnit cista a za další nám dochází obvazivo. Vatový fáč totiž není možné dostat ani u nás ve velkosladu léčiv, prý bychom si museli obědnat zásilku o stovkách kusu :-(( .

 

23.12.2008

Včera nám vet doporučil, ať nožku převážeme sami abychom nemuseli jezdit takovou dálku. Tak jsme sebrali všechnu odvahu a pustili se do toho. Cedrinek do toho sice místama klavíroval, ale jinak byl hodný a držel.

Noc proběhla v pohodě, Cedrinek měl dnes celý den spousta elánu a tak jsme si hezky hráli. Dopoledne jsme odešli nakoupit s tím, že po obědě nožku malinko převážem, protože se zdálo že nožka zatýká. Jáké nás ale čekalo překvapení, když jsme se vrátili z nákupu a jeho výsost si hověla na gauči - jak se vysápal nahoru i s dlahou si raději nepředstavujeme.

Akce ale nezůstala bez následků - strhl si strup pod obvazy a rána začala mokvat a krvácet. Cedrika jsme opět rozbalili, pomazali bebí tou zelenou majdou a ponechali jen vatový obvaz, aby měla čas zavadnout. Při Cedrinkově elánu to ale není nejšťastnější řešení, dlaha si při tom jeho řádění dělá na noze co chce.

Manžel se jal vymýšlet zlepšovák, jak to pořešit - teď jsme u suchého zipu, tak jsem zvědavá, kde to skončí ....

 

21.12.2008

Včera nám Cedrýsek nadělil opět bohatou dávku adrenalinu! Z pátka na sobotu téměř vůbec nespal, pořád se přemísťoval jako minulou noc a ve 4:30 si nás vzbudil kňučením, což obvykle nedělá. Došla jsem s ním ven v domění, že se moc nabumbal a už to nemůže udržet. Pěkně se vyvenčil a když jsme přišli domů po kontrole prstíků jsme došli na to, že jsou zateklé, tak jsme Cedrinka z obvazů rozbalili a začal se strašně třást a dýchal jako by bylo 35 stupňů ve stínu.

Dali jsme ho na pelíšek a uklidňovali, třas po 3/4 hodiny přešel, ale ten urputný dech až v autě, kdy jsme vyrazili před sedmou na veterinu. Doktor, který Cedrinka ošetřuje tam nebyl, ale jeho kolega Cedrýskovi rozdělal všechny obvazy i ten zatracený "speciální" molitanový. Když jsem viděla jakou paseku během 2 dnů stihl napáchat, už se ani trochu nedivím, že se celé 2 dny a 2 noci vrtěl jak na báni. Nožku měl na různých místech otlačenou až podřenou a ve čtvrtek ještě klidná a hojící se rána na jednou místě mokvala.

Cedrinek dostal jen lehký vatový obvaz, aby bylo koleno fixováno a zlehka na vrch dlahu. Jak jsme dojeli domů, plácl sebou a spal a spal a spal - i na krmení a venčení jsme ho, chudinku, museli budit. K večeru už začal projevovat zájem o hračky. Noc ze soboty na neděli proběhla klidněji, i když se občas budil, ale vydrželi jsme v pelíšcích do 7:45 NESKUTEČNÝ VÝKON !!!

Od vyvenčení a napapání Cedrinek řádí jak černá ruka, casá hračky, kouše dřevěnou činku, vyzývá nás ke hře .... Až mě ten obrat k lepšímu leká, páč čekáme co zase přijde jiného.

V pondělí ráno máme volat Cedrinkovu ošetřujícímu lékaři a domluvíme se na další převaz. Doufám, že tomu molitanovému definitivně odzvonilo!

 

19.12.2008

Už si připadáme jak na horské dráze - včera jsme byli plní naděje, že bude brzy dobře.

V noci Cedrýsek skoro vůbec nespal, pořád se vrtěl a stěhoval a vrtěl a stěhoval. Asi mu bylo mizerně z hladovky a také z těch léků, které jsme bohužel museli podat na lačno. 

Co bylo ale daleko horží, že do rána Cedrinkovi natelka zafačovaná tlapka a do docela dost. Jelikož už jsem musela neodvratně do práce, potýkal se tu s tím chudák manžel - volal na veterinu, pan doktor ho navigoval, ať Cedrinkovi sundá dlahu a počká cca 3 hodiny. Bohužel se žádné zlepšení nedostavilo, tak volal znova - prý sundat vatový obvaz a zase vyčkat. Tak jsme vyčkávali a vyčkávali a teď už se zdá že otok mírně ustoupil, nožka je ale pořád zateklá.

Největší problém je, že když sundáme dlahu, musí permanentně Cedrinka někdo hlídat a sedět u něj, protože se na tu nožku ještě nesmí postavit. Zkoušel to, ale moc moc při tom plakal. Pan doktor se domníval, že molitanový obvaz by měl být Cedrinkovi dostatečnou oporou - nebyl.

Prstíky masírujeme a ledujeme a nezbývá než doufat, že snad otok ustoupí.

 

18.12.2008

Tak máme kontrolu za sebou ufff! Na levé nožce Cedrinkovi vyndali stehy a pravou opatřili novým speciálním obvazem, který by měl nožku správně fixovat. Dlahu dostal Cedrinek nakázanou ještě do 2.1.09, pak ji prý můžeme sami sundata - ajajaj, snad to spácháme dobře. Pro Cedrinkovu oblibu modré barvy doktor vytáhl speciálně modrý obvaz :-), prý náš zákazník, náš pán. To je taky dost, s tou červenou by si někdo mohl myslet, že je holčička :-).

Pokud bude vše v pořádku, na veterinu se máme objednat až 2. týden v lednu.

Jelikož pro správné uvolnění nožky musel Cedrýsek absolvovat sedaci, ještě teď, chudáček malá, tu oblbovačku dospává. Jsem ale ráda, že nepláče, protože posledně díky bolestivým zásahům nebyl jen zmatený, ale také utrápený bolestí. Kolem 16 hodiny mu ale bylo asi pěkně blbě, natahoval na blindění, ale nakonec nic. Tak jsme uvařili mátový čajíček, který moc moc rád - nabumbal se a vypadá to, že je lépe.

 

16.12.2008

Dnes do rána už spal Cedrýsek v pokoji ve svém pelíšku sám. Pořád jsme z ložnice natahovali ucho, jestli je vše jak má být - převážně jsme slyšeli chrchrchrchr a pak ještě mlask mlask mlask, to když i s límcem se pustil do bumbání, ale pak zase chrchrchrchrchr a to až do rána.

Cedrýsek včera dostal na dlahu protiskluzovou ponožtičku - máme to vychytaný, když potřebuje někam jí, táhne nožku za sebou po té ploše, která je hladká, když se chce o nožku opřít, došlápne na protiskluzové plochy.

Jinak Cerinkovi moc moc chutná, granulky do něj padají jak němci do krytu, tak  musíme trošku přibrzdit, aby se nám chlapeček moc nespravil. Ale jsme za to moc rádi, zdá se, že to všechno dobře zvládá, teda určitě líp jak my :-)

Jo, Bubísek už v neděli taky udělala bobíka !!! Holčička šikovná !!!

 

 

14.12.2008

Noc ze soboty na neděli proběhla daleko lépe. Cedrinek hodně spinkal a na výlet se vydal jen 2x . Papání mu chutná, venčí se taky statečně.  Ale rána pod obvazy ho asi svědí, protože se chudinka zkouší podrbat, ale nejde to.

Také jsme dávali poprvé Gelacan PLUS, který jsme od veta dostali na lepší uzdravování vazů (teda hlavně toho jednoho :-( ). Nemáte s tím někdo zkušenosti? Zamíchala jsem ten prášek do jogurtu a podařilo se mi vyvolat jakousi chemickou reakci, kdy bílá hmota zežloutla a hodně steplala. Tak jsem tu srajdu hodila do koše a prášek nasypala na granulky, zakamuflovala piškotama a zalila vodou, jak píšou na návodu.

Cedrýsek je moc moc moc statečný a silný, dneska už krámoval s hračkama, tak snad je mu lépe!!!

Děkujeme všem za podporu, krásné mailíky a taky vzkazy v knize návštěv. Je to od Vás všech moc milé a hodně nám to pomáhá najít ztracený optimismus.

 

13.12.2008

ALELUJA! Včera večer jsme se dočkali i bobíka - pro nezasvěceného podivný důvod k radosti pro nás víc než náhrdelník z černých perel (skoro tak vypadal na tom sněhu :-) ).

Taky už včera projevil zájem o hračky -vítězila kravička od Mikuláše. Do kapsičky laclových gaťat jsem jí ukryla několik piškůtků, tak Cedrinek doloval a doloval. A když všechny zbodl, pustil se do ožižlávání oušek a ocásku. Tak když už má i na tohle náladu, snad není tak hrozně!

Dnes jsme ale už ráno byli na veterině, protože Cedrinkovi otekly prstíky na zafačované tlapce. Dlaha se totiž svezla o 5 cm níž a tak způsobila tyhle patálie. Cedýsek má novou botičku - místo modré apartní červenou. Kéž nám to vydrží do čtvrtka. To máme jet nalačno, Cedrýsek dostane oblbovačku a pan doktor mu na to nainstaluje nějaký speciální obvaz, který po nandání ztuhne a je to něco jako sádra.

Cedrýsek toho v noci naspinkal asi to co noc minulou, budil se a cestoval po pokoji, tak jsem ho zanesla do pelíšku, na chvilku si zdříml a zase vyrazil na výlet. Nevím co tím sledoval, nabízela jsem mu pití, nechtěl, hrát si taky nechtěl a vyvenčený byl, tak opravdu nevím co to putování má za význam a co mi tím chce říct. Možná jen hledal nějakou pozici ve které by si ulevil.

 

12.12.2008

Noc ze čtvrtka na pátek nebyla z nejjednoduších, ale Cerýsek je moc statečný pejsek. Chvilkama spinkal, chvilkama se pokoušel rozchodit to těžký modrý ošklivý, co mu přivázali na pravou zadní nožku.

Ráno jsme se konečně dočkali i pvní loužičky. Jakmile se dokázal trochu udržet na nohou, odšoural se na travičku asi 3 metry od nás a konečně ty Niagáry pustil. Teď čekáme na bobečka, ten bude asi o dost složitější, navíc Cedrinek 36 hodin nejedl. Cedrýsek už dostal 3 malé dávky granulek a papal s velkou chutí. Vodičku ale pít nechtěl, tak vaříme mátový čajíček, ten on moc moc rád.

Když se učil chodit s dlahou, dělal to tak, že tahal zadek po koberci za předníma nožkama a tak se mu podařilo štych na levé nožce trochu rozedřít. Tak jsme mu to znova namatlali tou zelenou majdou a nejvíc namáhané místo přelepili náplastí.

Cedrýsek už nepláče bolestí jako včera, ale je na něm vidět, že chvílemi musí asi pořádně zatnout zuby. Je to klouček statečný!!!

Doufáme že i Bubu už je lépe -Bubáčku posíláme spousta pusinek a taky maila papa!!!

 

11.12.2008

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech a po psech - dnešní operace dopadla naprosto příšerně. Levá nožka se podařila zoperovat dobře, ale na pravé noze udělal pan doktor průser jak noha - omylem přeřízl Cedrinkovi šlachu, takže šlachu mueseli extra sešívat s tím, že musíme doufat, že sroste - když ne, Cedrik bude mít značné probémy s pohybem. 

Pan doktor se moc omlouval, že za 20 let praxe se mu nic takového nestalo. Nechápu ale proč zrovna Cedrik musel být ten jeho první případ!

Cedrinek má teď pravou nožku v dlaze. Momentáleně dospává narkózu, ale čas od času se probudí a pláče. Od probuzení z narkózy jsme s ním, ale tišit jeho bolest nemůžeme ničím jiným než hlazením a mazlením. Další prášek proti bolesti totiž bude dostávat až na noc a pak ráno.

Kdybyste někdo věděli o soutěži SMOLAŘ ROKU, dejte vědět, určitě se přihlásíme, myslím, že máme veliké naděje na vítězství! 

Vůbec nevím, jak s ním budeme manipulovat aby se vůbec vyčůral a vykadil, aby se došel napít a najíst ....... Když už si prostě myslíte, že už nemůže být hůř, buďte si jisti, že může

 

 

10.12.2008

Den před operací u nás panuje hodně smutná nálada. Jen Cedrýsek si to nepřipouští, žmoulá hračky a vypadá tak spokojeně....

Nožky jsou ale den ode dne horší, už začíná zlobit i ta levá.

Jenom doufáme, že Cedrýskovi noví sourozenci, kteří se v pondělí narodili, budou všichni zdravoučcí a podobné probémy se jim na sto honů vyhnou!

 

8.12.2008

Kontrola dopadla s velmi špatným výsledkem - Cedrinkovi čéšky stále nedrží kde mají, proto kulhá a stáčí nožky. Ve čtvrtek jedene na vyndání hřebů a drátů a při té příležitosti se pan doktor pokusí vazy ještě více posunout do stran, aby koleno drželo.

Cedrik si tento stav nezpůsobil tím nešťastným skokem z gauče, ale stehenní kostičky jsou tak umíněné, že kolínka dál ničí.

Asi je nevhodné teď mluvti o penězích, ale kdyby to někoho, kdo Cedrinkův příběh sleduje, zajímalo, v tuto chvíli už jsme za operace a léky zaplatili více jak 20.000,- Kč. Čtvrteční zásah nás vyjde na 8.000,- + léky a vzhledem k tomu, že moc nevěříme, že tato operace bude mít příznivé výsledky, na jaro si šetříme dalších 30.000,- na opravu úhlu stehenních kostí. O proježděném benzínu (cesta k lékaři a zpět = 120 km) raději psát nebudu a o problémech v práci, kdy stále potřebujeme nějaké extra volno také raději ne.

Přestože jsme štěňátko pečlivě vybírali a několik dnů po tom co si ho dovezli navštívili veta, který potvrdil, že je pejsek ve velmi dobré kondici, tento vrozený problém se časem projevil. Museli bychom totiž to malé zmuchlané nadělení nechat omámit a šoupnout pod rentgen, abychom na tuto vadu přišli dříve, jinak se to bohužel zjistit nedalo.

Pro Cedrinka uděláme cokoli, jen aby neměl bolesti a svého psího života si v rámci možností užil, jen jsme chtěli upozornit ostatní majitele či budoucí majitele, že není probém, aby je jejich štěňátko stálo 80.000,- ač původní pořizovací cena byla třebas "pouhých"  14.000,- Kč.  O bolestech, které si během tohoto martiria prožije, ztrátě plnohodnotného psího dětství a vyřazení z chovu nemluvě.

 

7.12.2008

Zdá se, že jsme odhalili příčinu Cedrikova kulhání - jeho výsost během sobotního dopoledne, kdy jsme odskočili do města na nákup, vylezla na gauč a když jsme se vrátili, zbyly v polštáři sedačky vytlačené 4 tlapky. Máme teorii, že si takhle náš bambulín nezařádil poprvé a při některém ze seskoků z gauče špatně došlápl a nožku si pochroumal. Kolínka vypadají, že drží jak mají, ale problém bude asi v patě, je na ni teď dost opatrný.

Vůbec nechápeme, co na gauči hledal. Nikdy polehávání po gauči nevyhledával, naopak se mu tam nelíbilo, když jsme si ho vzali jen tak na klín. Takže jsme ho tam pak ani nelákali a snahu vysápat se nahoru před námi také neprojevoval. Navíc jsme pro jistotu vždycky nandali na gauč gumové hračky, které nerad a tak se jim vyhýbá.

Jsme opravdu zvědavý, na co pan doktor přijde! Jen ať to není nic vážného!

 

5.12.2008

Mikuláše si Cedrinek opravdu užil. Dostal 2 nové plyšové kamarády, ze kterých byl ihned nadšený a taky spousta dobrot, které mu vystačí snad až do Velikonoc. Čerti si odnesli méďu - invalidu, aby už z něj Cedrinek nemohl dál tahat vatu.

Cedrýsek ale den ode dne hůře došlapuje na pravou nožku a také ji dost vytáčí. Proto jsme se objednali na pondělí na prohlídku. Pejsek má být na lačno, aby případně pan doktor mohl udělat rentgen.

 

1.12.2008

Tak asi začneme věřit na zázraky - Cedrinkovi se cisty vstřebali samovolně! Takže dnešní kontrola proběhla naprosto bez lékřaských zásahů. Čéšky prý taky jsou tam kde mají. Přesto se mi ale zdá, že Cedrinek mívá čas od času "kozí" nožky - hlavně na povrchu kde to klouže (lino, dlažba,...). Říkala jsem to panu doktorovi a on na to, že to nejspíš svědčí o tom, že mu ty čéšky ještě čas od času vyběhnou. Ale já si spíš myslím žeje to tím, že svým zadním nožkám stále ještě nevěří a když je nějaký nejistý terén, raději si takhle pomáhá. Když mu totiž nožky protáhnu, jak nám to pan doktor ukazoval, nic v nich nepřeskočí a Cedrinek za chvilinku chodí zase normálně.

Dej Bůh ať je to jen má paranoia a Cedrinek je na dobré cestě se uzdravit!

Teď už na žádnou kontrolu nemusíme, Cedrýsek dobere léky, co dostal minule nadělené a až po Novém roce se máme objednat na vyndání hřebů a drátů. Už teď se děsím, jak to bude vypadat až mu to jištění vyndají. Ale před tím nás čeká ještě první Štědrý den ve třech a byla by hloupost si ho skazit černými myšlenkami.

Sestřičce Cecillce přejeme, ať se očka uzdravují a co by dup vidí jak ostříž. A sestřičce Bubu (Cézince), kterou čeká operace nožky 11.12.  prosím držte všichni pěsti, ať jí to nebolí a pod Vánočním stromečkem si to už řádně užívá!

 

29.11.2008

Dnes jsme za Cedrinkovi vydatné asistence upekli pvní vánoční cukroví - Cedrinek by ochutnával, ale nemůže, aby nám nepřibral na váze.

Cista na levé nožce se stále plní, v pondělí se budeme objednávat na další vysátí cisty. Jinak se zdá klouček v dobré formě, nožky pro jistotu několikrát denně kontrolujeme, vypadá to, že čéšky josou kde mají být.

 

28.11.2008

Cedrýskovi pohyb vyložení schází! Ráno když jsme se vrátili z venčení, chytl ho takový rapl - lítal po obýváků okolo konferenčáku a nebylo možné ho usměrnit, až když se mi ho podařilo odlapit, uklidnil se. Odpoledne jsme hráli na přetahovanou tak urputně, že medvědovi natrhl pr... , tedy zadeček. Pořád něco loví, nosí a když si s ním nehrajeme my, kope si před sebou míček křížem krážem po celém obýváku.

Krásně se mu osrsťují oholené nožky - však je to potřeba, v té kose! Občas ty jeho chůze v chladnu  bývají zajímavé kreace.

 

26.11.2008

U Cedrinka se začínají projevovat některé povahové rysy babičky Barušky. Dnes se ho jala hladit jedna naše sousedka - stará paní s nedobrým sluchem. Cedrinek vrčel, když k němu paní natahovala ruku a já jí říkala ať ho raději nehladí, bohužel neslyšela ani jednoho z nás a tak se Cedrinek zařídil po svém. Prostě po ní chňapl, naštěstí to bylo jen takové to výstražné "hele, tohle už víckrát nedělej". Myslím, že paní pochopila, už se do podobných akcí pouštět nebude. Cedrinka jsem za to ani nehubovala, je to paní, kterou bych s chutí kousla taky a to nejen do ruky. I pro nás bude lepší, když se nám bude vyhýbat(BABA JEDNA!!!).

 

24.11.2008

Další kontrola dopadla relativně dobře - pooperační mok už pan doktor tahal jen z levé nožky a čéšky drží zatím tam kde mají. Cedrinek dostal další antibiotika a Rimadyl. Pokud se cisty do týdne nenaplní, zatím na další kontrolu nemusíme. V opačném případě bychom jeli na kontrolu zase za týden.

Cedrýsek už se na klinice chová jako doma, dneska dost odrzle vyhuboval panu doktorovi. Domlouvala jsem mu, že tohohle pána si nemůže rozházet, ale měl svůj vlastní názor, který nehodlal měnint. Také jsme potkali v čekárně další šarpejindu - Nensy. Náš Cedrinek vedle ní vypadal jak starosta, Nensy je hodně droboučká, má kraťonkou srst a vůbec tak nějak jiného vzezření.

Akortá se chudáček po příjezdu domů poblindil, asi mu nedělala dobře ta cesta, přeci jen je to k lékaři a zpět cca 120 km. Teď už je zase ve své kůži a spapal by kde co.

 

23.11.2008

Je to právě půl roku, co přišel Cedrinek a jeho sourozenci na svět! Všem muchlánkům plyšovým spousta pusinek a přání hodně zdravíčka a psího lumpačení :-)

 

22.11.2008

Den před půlročními narozeninami dostal Cedrýsek bílou nadílku. To bylo divení, cože se to s tím světem stalo - všude bílý, mokrý a studený prášek brrr. Ale moment, ona je to docela legrace! A když jsme pro Cedrýska vyrobili první sněhovou kouli, bylo po strachu. Kouli se pokoušel aportovat, ale ona v pusince tak studila, potvůrka jedna, tak ji vyplivl a kopal ji před sebou.

Škoda jen že nemůžeme na procházku, myslím, že by si to Cedrinek dokázal perfektně užít.

 

21.11.2008

Tak máme za sebou další kontrolu, pan doktor vytahal Cedrinkovi z cist zase něco pooperačního moku a prohlídl, jak to Cedinkovi chodí. Asi už jsme to vyhmátli a umíme Cedrinkovi čéšky vrátit zpět. Pan doktor vypadal o něco klidněji - po celou dobu kontroly zůstaly čéšky tam kde maj. S optimismem jsme ale opatrní, už se nám to několikrát vymstilo.

Cedrinek ale lumpačí, když nejsme doma, nejspíš se sápe na gauč. I když jsme na gauč nakladli gumové hračky, které nemá rád a proto se jim vyhýbá, dnes byly na sedačce vymáčklé 4 nožky. Jelikož želvičky jsou zavřené v terárku, manžel i já jsme byli v práci, ty 4 nožky budou s největší pravděpodobností našeho Cedrýska. Ani si raději nepředstavujeme, jak se na gauč dostal a už vůbec ne, jak se dostal z gauče dolů. Musíme vymyslet nějakou novou fintu ....

Na další kontrolu valíme v pondělí 24.11. .

  
19.11.2008

Dnes jsme Cedrýskovi slavnostně odendali límec. Byl moc moc rád, protože s límcem se nekamarádil ani malinko. Ale tuší, že není něco v pořádku, je takový umírněnější a pořád se na nás dívá jako by se ptal "co se děje, proč jste tak smutní a proč nejdeme na procházku?"

 

18.11.2008  

Dnes Cedrikovi vyndali stehy, ale tím dobré zprávy končí. Ty faldíčky, jak jsem psala 14.11. byly cisty, takže z obou nožek je jehlou a stříkačkou vytáhli a nasadili další antibiotika - v pátek jedeme na další kontrolu kvůli těmto cistám.

Větší průser ale je, že Cedrikovi čéšky stále vyskakují. Pan doktor se tvářil velice vážně. V pátek až pojedeme na kontrolu cist nás naučí, jak čéšky nahazovat zpět. Jediný vlásek naděje, který nám nabídl byl, že je to začátek léčby a je předčasné dělat závěry. Po minulých zkušenostech nás ale optimismus definitivně přešel.

Cedrýsek se tváří, že se ho to netýká a je mu fajn, ale už ho známe, tajnůstkáře. Blbnul by, běhal a skákal, ale teď už máme nakázaný totální klidový režim.

 

14.11.2008

Cedrinek je stále větší čiperka, ale nepozdává se mi levá nožka, nad kolínkem má takový faldík, který když prohmatám, je cítit jako by pod kůží byl pytlík s gelem. Není to ale nijak horké a když jsem to prohmatávala Cedrik, se neoháněl. Ten faldíček už se mi tam zdál být, když jsme byli na 1. kontrole, ale i když jsem to paní doktorce říka, vše prohlídla a řekla, že je v pořádku. Za 4 dny jedeme na stehy, tak snad to bude OK.

 

12.11.2008

Dnes jsem si poprvé troufli na malou procházečku. Teda Cedrýsek už by si asi troufal dávno, ale my se trochu báli. Venku reagoval na všechno s obrovským zájmem a na vodítku strašně táhnul, páru má čím dál větší. Co ale naplat, pustit jsem ho nemohla. Ale určitě se brzy dočká a bude zase lítat jako drak.

Doma už ze samé nudy plyšovému medvědovi amputoval obě uši a teď se pustil do slona, kterého si dovzel od Horákových - takovou dobu vydržel nepotrhaný!  Teď už má chudák také jeden lopuch nadranc. Když ho přestanou bavit plyšoví kamarádi, začne tahat ostatní hračky - přetahovadlo, dřevěnou činku, míčky, ... a strká do mě čumáčkem, jakože "na, házej, já si pro ně doběhnu! No tak honem, chci si hrát!" Má ale smůlu, nikam se běhat ani skákat nebude. Zatím se mi ho vždy podařilo umluvit na muchlovací hru, kdy prostě donesené hračky alespoň žmoulá, když se nechtějí hýbat.

Máme ale hříšek, před operací Cedrýsek vážil 19,7 kg, dnes jsem navážila 20,1 kg. Pan doktor nakázal zhubnout, ale už nevím jak na to. Granulky pečlivě odvažujeme a žádné mlsky nedostává. Snad když teď budeme dělat menší procházky častěji, projeví se to i na váze.

 
10.11.2008

Cedrýskovi se vede v rámci možností dobře, Chtěl by běhat. ale zatím nemáme požehnání pana doktora. Jakmile Cedrikovi sundáme límec, ožije a řádil by jak černá ruka. Ovšem když mu ho nasadíme zpět, skrotne jak beránek, lehne si a smutně kouká - kámen by se ustrnul, nad tím kukučem ...

 

9.11.2008

Cedíšek má čím dál větší chuť k pohybu a kdybychom nebyli ve střehu, troufne si i na schody a na poklus! Je to super, ale zatím ho brzdíme - 3. den po operaci by se to mohlo škaredě vymstít.

 
8.11.2008

Dnes jsme byli na kontrole a paní doktorka byla moc spokojená, že rány vypadají klidně a není na pacinkách žádný otok. Pomatlala Cedrýskovi  šlici zase tou zelenou majdou a prý máme přijít 18.11. na stehy.

Měli jsme obavu, že Cedrýsek nebude do ordinace chtít jít, po tom, co ho takhle potrápili, ale šel jak vítěz a když viděla paní doktroku, začal spokojeně vrtět ocáskem - ahoj, Tebe znám, Ty jsi u mě byla když jsem se probudil! On je na ženský vůbec dost zatížený, chlapi dostávají držkovou, ale s babama je mazel. Halt je to Pan PES.

 

7.11.2008

Cedrýsek v noci vůbec neplakal, největší problém je teď nepřítel límec, chudák je dezorientovaný a neví jak si lehnout, kde má nožky a tak. Tak jsem v noci asi 10 x vstávala, abych ho uložila, jenže on se zase probudí, vyleká se, co to má a posadí se. Pak mu začne padat hlavinka a tak jdu a znova ho uložím. Ale to zvládneme!
Cedrýsek bumbal už včera a papání jsme dali trošilunku až dnes (ty antibiotika by se měli dávat po jídle, aby je nevyblindil). Ráno v šest dostal malinkou hrstičku granulek a pak v osm další - poté ty léky. Další papání dostane až v poledne. Ale při chuti je, to tedy rozhodně!!!
Asi ho to teď taky bolí, ale on je takový hrdina, že ani neknikne. A to byl možná probém, proč jsme na to přišli až po 5. měsíci života. Prý se tenhle problém musel vyvíjet dlouho (s těmi kyčlíky už se narodil a kloubní jamka v koleni prý nebyla téměř žádná, proto patella neměla ani v čem držet), ale náš tvrďák halt nedal nic najevo. Až když se to stalo pro něj neúnosné, začaly první projevy.

Tohle je náš malý marod:


 

 
6.11.2008 II.

Když jsme si pro Cedrýska přijeli (cca v 16:30), už z dálky jsme slyšeli, jak jim tam hubuje. Byl zavřený v postýlce a měl límec kolem krku, nožky neměl ani ovázané a ani nijak fixované, jen na každém kolínku šlic cca 10 cm namatlaný takovou tou zelenou majdou. Paní doktorka nám řekla, ať si ho vezmeme ven vyčůrat. Tak jsem byli vyděšeni jak s ním manipulovat. Ale ona prý, popadnout jednou rukou mezi předními pacinkami, druhou pod zadečkem a venku ho normálně postavit na všechny čtyři - a nelžu, když jsme dostali všechny instrukce, léky atp., Cedrýsek odcházel z kliniky PO SVÝCH!!!
Pravda, člověk nemůže čekat Bůh ví jakou chůzi, ale nožky má normálně používat. Musíme ho šetřit nějakých větších přechodů (schod, kopec, atp.), ale venku se dojde vyčůrat, projde se potravičce, očuchá SMSky od ostatních pejsku a zase jdeme dom.
Dostal silnější Rimadyl a antibiotika. V sobotu jedeme na kontrolu a když nenajdou žádné otoky, nebo podobně, pojedeme až 18.11. na vyndání stehů.
Cedrýsek má zásahy do kolínka jištěné hřeby a ještě nějakými drátky. Až se vše sroste jak má, drátky i hřeby vytáhnou (cca za 4 měsíce), ale to už bude jen kraťonký zásah.
Pakliže patelly zůstanou na místě i dalších 6 měsíců, měly by vydržet trvale a s kyčlemi by se už nic dalšího nedělalo! Asi se dáme na modlení, ať to skutečně takhle dopadne.
Teď spinká jako dudek, byl to pro něj hodně náročný den

 

 

6.11.2008  I.

Před 30 minutami jsem se vrátila z Přímětic a ani teď nemám dobré zprávy. Cedrýskův problém bohužel není jen v té nešťastné laterálce - ta je totiž až následek. Problém je ve stehenních kostích a následně kyčlích, které nemají téměř žádnou rotaci a tím pádem došlo k tomuto vykloubení čéšky. Když vše proběhne úplně nejlíp jak může, operací se zastaví zhoršování stavu stehenní kosti a následně i kyčlí, když to ovšem Cedrýskovo tělíčko zařídí jinak, čeká ho ještě další operace, kdy nějakými štěpy změní rotaci stehenních kostí. Řešení jsou prý tři, ale doktor nechtěl předbíhat, nezbývá než doufat, že tato operace bude stačit.
Cedrýsek mi usnul v náručí a pak už si ho vzal pan doktor. Jak budou hotovi, zavolají, kdy si pro něj máme přijet.

 

4.11.2008

Dnes nás přeobjednali na operaci už 6.11.2008.

 

3.11.2008

Právě jsme se vrátili od veta. Cedrýsek trpí oboustrannou laterální luxací patelly. 12.11. jsme objednaní na operaci, pan doktor nám to vysvětlil tak, že budou muset prohloubit jamku kolenního kloubu a změnit směr vaziva, aby nedocházelo k deformaci kyčelního kloubu.

Také dostal jakési léky, po kterých možná poněkud splaskne ta jeho typicky šarpejí papulka, ale co na tom, hlavně ať ho nic nebolí!!!!

Držte nám prosím všichni pěsti!

 

30.10.2008

Cedrýskovi procházky evidentně chybí - koukněte na fotky, roznesl hračky po obýváků a strategicky je rozmístil všude, kde se dá šlápnout. Máme radost z toho, že si chce pořád hrát, jídlo mu taky chutná (i když má teď snížené dávky), tak doufáme, že ty nešťastné nožky tak moc nebolí.

Už aby bylo vyšetření za náma a začali Cedrýska léčit!

Ještě že to ouško se lepší.

 

28.10.2008

Dnes jme udělali miniaturní procházku, aby se Ceďouškovi líp kadilo. Má ohromnou chuť k pohybu, ale nejde mu to - buď musí běžet snožmo zadníma nožkama, nebo mu prostě zadek upadne. Je to pohled k pláči, strašně moc se snaží a strašně moc by chtěl ..... Alespoň že ta pomalá chůze relativně jde.

 
27.10.2008

Veterinář vypadal dost vykuleně, když Cedrýska viděl. Je to tři týdny, co jsme u něj byli s tím Céďovým průjmem a to byl ještě, co se nožek týká, v pořádku. Napřed řekl, že je to dysplazie, ale po prohmatání potvrdil naši doměnku, že se nejspíš jedná o luxaci patelly (vykloubení čéšky) - na pravé nožce určitě a levá není tak zasažené, ale nejspíš tam tento problém bude taky.

Objednal nás v pondělí 3.11. na rentgen na veterinární kliniku v Příměticích u Znojma, kde Cedrýskovi pacičky zrentgenují a diagnostikují oč opravdu kráčí. Jsme z toho moc smutní, protože Cedrýsek má viditelně omezenou pohyblivost. Jen ať to není dysplazie !!!!

Aby toho nebylo málo, tak v levém uchu má zánět - ač jsme to konzultovali už s 2 vetama (před měsícem v Táboře s panem doktorem Kocábou, kde jsem byli předevsím na konzultaci s očkama - ten nic pod mikroskopem nezjistil a teď 20.10. u nás v Dačicích u paní doktorky Salátové, protože jsme bez auta - také mikroskop OK, tak doporučila samočistící ušní kapky). Až Cedrýskův dvorní lékař MVDr. Štokr v Dešné nám dal antibiotické kapky.

 

25.10.2008

Dnes jsme si všimli, že Cedrýsek dost kulhá na zadní nožky, taky se mu za poslední týden stočili pěkně do X a těžce se zvedá ze sedu. V pondělí pojedem k veteřináři.

 

23.10.2008

Z Cedrýska už je pes - puberťák, dnes je mu 5 měsíců! Tak strašně rychle to utíká ....

 
19.10.2008

Protože má Cedrýsek probém s respektováním ostatních pejsků, rozhodli jsem se, že každou neděli dopoledne začneme chodit mezi ostatní pejsky na cvičiště. Okruh uživatelů místního cvičiště je poměrně uzavřená společnost zabývající se výcvikem německých ovčáků a my s ostatními plemeny (retrívři, knírači, oříšci ... ) si tam připadáme jak Alenka v říši divů. Ale snad se nám podaří zapadnout do kolektivu, eventuelně vytvořit vlastní skupinu. Prioritní funkci - setkání s ostatními psy - naše návštěvy splňují a to je hlavní. Cedrýsek zvládá všechny povely, které po něm chceme, vcelku bezproblémů, takže není důvod pokoušet se o jakýsi dril. Ale moc pyšná jsem na Cedrýska byla, když sám, dobrovolně a s chutí se jal přecházet takovou tu dřevěnou lávku, vypadal, že ho to na cvičišti opravdu baví.

 
15.10.2008

Náš klouček má 18,4 kg.

 

Neděle 12.10.2008

Cedrýsek se těší dobrému zdavíčku a přibral nám na 17,9 kg. Dnes jsme také měli velké prádlo - koupal se :-) . Když on tu vodičku tak nerad ....

 

Pondělí 6.10.2008

Dnešní noc byla daleko klidnější, Cedrýsek spinkal jako špalek a zdá se, že už je v pořádku, ufff! 

 

Neděle 5.10.2008

Cedrýsek měl celou noc zažívací problémy. sice je stále čiperný, ale ten ošklivý průjem ho ne a ne přejít, takže jsme k večeru navštívili veterináře. Cedrýsek dostal injekci antibiotik a ještě tabletky na užívání. Jo, veterinář navážil 17,2 kg.

 

Pondělí 29.9.2008

Cedrýskova pacička ráčila splasknout ještě v sobotu podvečer, takže jsme žádnou veterinární pohotovost nesháněli. V neděli už zase řádil, jako by mu nikdy nic nebylo. Ale v sobotu s tou zavázanou pacinkou ležel ve svém pelíšku a jakoby ji ukazoval: "hele, jaký mám bebí!!!".

A pozor změna, už před ostatními psy neutíká, už na ně vrčí. Nejsem si jistá, že je to postup k lepšímu .....

 

Sobota 27.9.2008

Dnes jsme chtěli jet na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic, abychom okoukli mravy a zvyky na výstavách. Cedrýska ale štípla do zadní nožky nějaká potvora jedovatá a docela dost mu nožka natekla, ani na ní nechce došlápnout. Dostal octanový a jitrocelový zábala a čekáme, jak se situace vyvine. Když se mu neuleví, pojedeme k vetovi.

 

Pátek 26.9.2008

Cedrýsek váží 16,8 kg

 

Čtvrtek 25.9.2008

Opět jsme si s Cedrýskem vyšli do lesa. Cedrýsek své lovecké pudy nezapře, na začátku lesa dal čumáček k zemi a čenichal a čenichal a čenichal ..... Úplná balada to musela být kolem krmelce, tam jeho nadšení neznalo mezí. Byl moc šikovný a celou cestu jsem se nemusela bát nechat ho na volno.

 

Úterý 23.9.2008

Cedrýskovi jsou 4 měsíce!!! Tramtarará, Cedrýsku, všechno nejlepší :-) !!!!!!

 

Pátek 19.9.2008

Když se mi podařilo usadit Cedrýska na váhu, navážili jsme 16,2 kg.

 

Středa 17.9.2008

Konečně přestalo pršet a my jsme po 4 dnech mohli vyrazit na procházku! Cedrýsek lítal jak drak, všechno ho zajímalo, ale zároveň byl móóóóóóc poslušný. Ošklivě na nás syčely labutě, Cedrýsek na to reagoval tak, že natáčel makovičku jako vždycky, když se něčemu diví, pak ho labuťky přestaly bavit a znechuceně od břehu odešel. Ovšem u hromady zrní, kde se ládují divoké kačeny se projevil jeho lovecký instinkt - snad kdyby ta voda nebyla tak mokrá, za kačkama by se i vydal :-).

No, ale při setkání se štěňátkem retrívra se zase moc nepředvedl - štěník si chtěl hrát, poskakoval a dorážel a náš obranář vzal čáru, no ale snad to brzy vyladíme. Zatím jediný pejsek, se kterým si Cedrýsek toužil hrát byla fenka pražského krysaříka Amálka. Ta se ovšem při Céďových pokusech o přátelské potlapkání hystericky drápala paničce do náručí. Nějak se nám ten proces socializace zašprcl na nedostatku vhodných psích kamaradů.... 

 

Pondělí 15.9.2008

Dnes se náš psík rozhodl rapíškovat od samého rána - opět si vzal do prádla svou oblíbenou chňapku ze sporáku, casal deky, gauč, podpapulníky, no prostě co se dalo. Odpoledne byly pro změnu po celém pokoji roznesené všechny hračky, co má (a že jich má!), taky si vypůjčil noviny a snaží se zlikvidovat svůj proutěný pelíšek - proutěné třísky se pohybovaly v radiusu cca 3 metry kolem pelíšku. To máme zkrátka za to, že ho doma, chudáčka malého, necháme samotného!

Kdyby alespoň na chvilku přestalo pršet a mohli jsme jít ten elán vybít ven, Cedrýsek je totiž výborný brankář, jen tak nějaký míč mu neproklouzne.

Cedrýsek už ovládá povely: sedni, místo, dej pac, zůstaň, hop, aport a namísto lehni (to nám dával vždycky dostatek času na to, abychom si rozmysleli, zda na povelu skutečně trváme) jsme začali používat down - prodleva mezi vyřknutím povelu a jeho provedením (Cedrýskem :-) ) se výrazně zkrátila. Na druhou stranu občas zapomene přijít na zavolání a kdyby mu měl přijít povolávák, tak jedině k průzkumníkům. Hodně na louce očuchává díry od myší, zatím se za nimi ale nedobývá (otázka času?). Bezva je pozorovat ho, jak číhá na svou kořist - ať už je to hračka, ponožka na noze či cokoli jiného. Dlouho pozoruje, vyčkává, maskuje se a pak vyrazí jak lev. Také jsme netušili, jaké nadšení v něm vyvolá tenisák - ač každý svůj pohyb pečlivě zvažuje, za tenisákem lítá jak raketa. Vrcholem všeho blaha bylo objevení koženého krikeťáčku, ten vydrží aportovat nejdéle a když už ho nošení nebaví, s chutí se do něj zakousne.

 

Pátek 12.9.2008

Náš psí chlapeček má 15,1 kg. Dnes jsme mu na cestování autem koupili kšíry - co já bych dala za to, mít něco nového na sebe a on se ošíval jak ďas! Zatím jsou mu, pravda, trošku větší, ale on do nich brzy doroste :-)

 

Pátek 5.9.2008

Cedrýsek váží 13,4 kg, uff, už se pronese!

 

Úterý 2.9.2008

Cedrýsek ztratil své 2 první mléčné zoubky - horní řezáky a dva spodní se povážlivě hýbou. Prvně jsme se vylekali, že jsme třeba při hře na přetahovanou zabrali víc než je zdrávo, ale ve středu, když jsme byli na očkování, nás pan dokotor uklidnil, prý je to v jeho věku OK.

Mimochodem, od středy se Céďa může kamarádit s ostatními psy, tak jsme na to zvědavi .........

 

Středa 27.8.2008

Dnes už váží Céďa 12,3 kg

 

Sobota 23.8. 2008

Dnes jsou našemu chlapečkovi 3 měíce, ale je to tak velký obranář, jako by mu byli 3 roky :-)

 

Pátek 15.8.2008

Náš cvalík přesáhl hranici deseti kil - 10,6 kg

 

Sobota 9.8.2008

Navážili jsme 9,5 kg.

 

Čtvrtek 31.7.2008

Ceďulka váží 8,3 kg.

 

Středa 30.7.2008

Tak a první společné očkování máme za sebou - Cedrýsek je šikulka, všechno proběhlo bez problémů. Dostali jsme ještě tabeltky na odčervení.

 

Středa 23.7.2008

Dnes měl náročný den - jsou to 2 kalendářní měsíce, co se vylíhnul a místo oslavy jsme byli  ve městě zaregistrovat ho na úřadě a pak to završila návštěva u našeho dvorního veterináře.
Cedrýsek se u něj choval vzorně, nechal si udělat vyšetření bez muknutí a panu doktorovi se moc moc líbil - říkal to je ten kluk s velkým kabátem. Objednal nás na očkování a odčervení, pochválil krmení, které používáme a valili jsme domů. Jo, sestřička navážila 7,3 kg.
 

 

Neděle 20.7.2008

Cedrýsek přečkal první noc naprosto v pohodě. Nekňoural, neplakal ani nevyžadoval ničí blízkost. A co víc, neudělal v bytě jedinou hromádku ani loužičku, je to šikulka!

 

Sobota 19.7.2008

Dnes je ten slavný den! Přivezli jsme si 8 týdenní štěňátko - Cedrýska.  Cesta byla náročná, ale on to zvládl bezvadně. Doma si okamžitě zabral svůj pelíšek, ani jsme mu to nemuseli zdlouhavě vysvětlovat.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode