Deníček 2011

9.10.2011 (neděle)

Včera jsme byli na oslavě narozenin a protože je Céďa slušně vychovaný pes, na akci si vzal společenské oblečení:

 
2.10.2011 (neděle)

Prožili jsme překrásné babí léto plné výletů do přírody. Snad nás ještě nějaké prosluněné podzimní dny plné barev čekají.

 
4.9.2011 (neděle)

Cedrýsek se má i v novém školním roce fajn. Předvádí své smečce, jaký je výborný lovec a tak máme o adrenalin postaráno. Obilí už je u nás sklizené a tak při procházkách má přehled kde se co mihne a to je veliká legrace, upalovat co to dá, než žvížátko zmizí za obzorem, ve skrýši ... a panička má vyřvané hlasivky a hlavou jí projelo milion scénářů vždy s tratickým koncem, srdce někde v krku, nebo v kalhotách :(. Když se však lovec vrací s pohledem "to jsem ho ale prohnal, co, mami?!", veškeré orgány se vrací zase na svá místa :D.

Vždycky když usnu na vavřínech, že se jako za ty 3 roky dobře známe a nemůže mě překvapit, postaví mě nohama na zem nějakou novou lumpačinou. Dnes jsme si odbyli premiéru vosího štípnutí - tak jak doma lapá do papule mouchy, lapnul po vose - pak uděla frk a prsk a měli jsme to za sebou. Půl vosy zůstalo zabodnuté zevnitř pysku u předních zubů, na zbytku si klučina smlsnul. Krom droboučkého otoku kolem vpichu žádný následek uffff! 

Všem, kteří k nám přijdou nanávštěvu a titulují Céďu invektivy jako "gaučák", pojďte s námi někdy na procházku do polí nebo do lesa, budete zírat, jak se ten rozvážný plyšový medvídek hned po vystoupení z auta vyšponuje, zavětří, přiloží čumák k zemi a pak už jak když do něj vjede deset čertů ....

 

 

13.8.2011 (sobota)

Nevíte náhodou někdo, proč ty prázdniny vždycky tak strašně rychle utíkají? Do fotogalerie jsme přidali něco fotek z letních akcí. Ať už to byla výprava na Graselovu stezku, koupačka na Zvůli, procházka lesem na sběr malin, rybářské závody nebo prostě jak náš kloučí pásl želvu na parapetu :). 

Cedrýsek se má čile k světu. Minulý týden jsme byli u veta pro injekci proti vzteklině. Opět moc chválil Cedrýskův plyšový kožíšek. Céďu jsme návštěvou doktora velice rozladili, nemluvil pak s námi. Trochu jsem s tím počítala a tak jsem si na udobřenou vzala celou kapsu piškůtků ... mno tak mi odpustil :).

 

7.7.2011 (čtvrtek)

5.7.2011 (úterý)

Výlet Graselovou stezkou jsme doplnili o sběr borůvek (zítra budou knedlíky). Procházka po stopách legendárního zločince byla vydatná, Cedrýsek se něco naběhal lesem navoněným křížem krážem zvěří. Také jsme potkali několik zbloudilých účastníků orientačního běhu - Cedrýs jásal, běžící slečny se mu moc líbily. Myslím, že nám můžou být vděčné, výrazně jsme zlepšili jejich čas, páč o poznání přidaly do kroku :))).

 

 

23.5.2011

Cedrýsek slaví své 3. narozeniny

 

Všechno nejlepší, hodně zdravíčka a spoustu psích zážitků přejeme nejen našemu miláčkovi, ale i jeho sourozencům

Cecillce, Bubu, Cíllince, Coopince a Cyrilkovi

 

 

14.5.2011 - výlet do Rožnova za tatankami

Podnikli jsme naprosto neplánovaný výlet do Rožnova (pohraničí v okolí Slavonic) - napřed tůra lesem díky hraničnímu pásmu nepoškozeným civilizací, poté kolem farmy, kde jsou chováni bizoni. Céďa naprosto bez skrupulí vlítl do orady - nutno podotknout skrze ohradník pod proudem - a pokračoval v čmuchání se stejnou vášní jako v lese prošpikovaném zvěří.

Tatanky naštěstí byly daleko od nás tak jsme to zvíře elektrice odolný bez újmy stáhli zpět

 
 
25.4.2011 (Velikonoční pondělí)

Pomlázka, koleda, dobroty, výlet, lumpačení, hraní a pak spravedlivý spánek :-D, koukněte do fotogalerie (duben 2011).

9.4.2011 (sobota)

Céďa má teď tolik práce, že nestíhá ani psát do svého deníčku :-).

Koncem února nás oba dvounohé členy smečky sklátila zákeřná chřipka. Takže Céďa musel místo nás brát na venčení dědečka s babičkou. Ochočil si je ještě víc jak nás: dobrůtka při připínání obojku, dobrůtka během procházky, dobrůtka při odchodu dědy a bábí. Vždy prý byl moc hodný a poslušný. Tak nevím, ale zdá se mi, že je svým překrásným kukučem přesvěčil, ať nežalují :-).

Po zimě se nám probudila naše 3. želva Rozárka, Céďa poctivě asistoval u jejího probouzení a začleňování zpět do terárka mezi Cecila a Bedříška. Chodíme na dlouhé procházky (odkud jsme si už přinesli první klíště - naštěstí nezapité), trháme čerstvou travičku pro naše želví spolubydlící, chodíme norovat na louku myšky a nedávno se málem podařilo ulovit i sousedovic kluka (ale v dobrém).

Minulý pátek jsme měli velké prádlo - Cedrýsek se po 10ti měsících opět dostal do vany. Chudák se celý třásl a srdíčko mu bouchalo jak o život - tak nějak nám dal najevo, že tenhle aprílový fórek se nám fakt nevyvedl. Voda je zkrátka třídní nepřítel! Den po té jsme dali do kožíšku pipety proti klíšťatům, když už jsou, bestie, tak čiperné. Takže teď už bez obav vyrážíme do lesa i k vodě (teda jen kam sucnou nožkou veličenstvo došlápne :-D ).

 

 

 

20.2.2011(neděle)

Už jsme se těšili na jaro a opět se k žezlu vrátila Paní Zima! Cedrýsek je evidentně nadšený, baští sněhové koule jak nanuky, ve sněhu si přímo rochní a zase krade rukavice, ponožky a šály :-). Je to šarpej haskovitý!

 
 
5.2. 2011 (sobota)

Dnešní dopoledne jsme strávili na tréningu klubu agility - Třešť. Nejdřív jsme obdivovali ostatní pejsky, jak jsou šikovní a co se svými páníku natrénovali - šlo to jak na drátkách: hup přes překážku, lup tunelem, zpět přes překážku, slalom jak blesk a to vše v neskutečné rychlosti. Pak jsme si překážky mohli prohlídnout i my, Céďa to měl ale celkem v paži. Tolik vůní, ostatní pejsci a úplně nové prostředí mu absolutně nedovolili soustředit se na nějaké překážky. Za sušené kachní masíčko a piškoty se teda nakonec přemohl a pro radost paničce pár překážek přehopknul. Slalom jsme si jen vyzkoušeli projít, ten ani v plánu běhat nemáme (pro kolínka příliš nebezpečné manévry), na tunel je ještě brzy ale kruhem se párkrát prolézt poařilo.

Uvidíme příště, třeba to kloučího začne bavit.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode