Deníček 2009

28.12.2009 (pondělí)

Tak jsme si s Ježíškem u Cedrýska dvakrát nešplhli. Dostal reflexní vestičku, která se mu ani trochu nelíbila a dřevěnou činku, kolem které chodí, očuchává jí, ale hrát si s ní zatím nechce. Ještě že skóre vylepšily babičky a dobrotami Štědrý večer zachránily

 
 
19.12.2009 (sobota)

Čekání na Ježíška Cedrýskovi zpříjemnilo krásné zasněžené počasí. Sněhu si dokáže opravdu užívat - hopsá a rochní si v závějích, baští sněhové koule a vůbec je z něj velký sněžný pes.

Minulou sobotu měl alergickou reakci na psí mňamku a zatekl mu frňák a asi dost bolestivě. Po Zyrteku otok ustoupil, ale klouček nám splasknul. Ale krasavec je to pořád, ať naducaný nebo splasklý :-).

 

6.12.2009 (neděle)

Cedrýsek asi musel být moc moc hodný, protože Mikuláš mu nadělil nejen dobroty, ale i nového plyšáka a míček. Brambory a ni uhlí nedostal. Tak buď jsme natrefili na hodně tolerantního Mikuláše, nebo tam mají v agendě pěkný bordel :-).

Ale to samozeřejmě přeháním, Cedrýsek je moc hodný plyšák. I když občas mívá výpadky spojení, je to zlatíčko.

Nicméně už to není žádný štěník, ale chlap. V sousedství se hárá něčí fenka a na něj jde touha veliká.

13.11.2009 (pátek)

S Cedrýskem se vydáváme už i na delší procházky. Zvládá je bezvadně a s chutí. Škoda, že se stmívá tak brzy, leckdy po návratu z práce už se nemůžeme vydat dál než jsou jen osvícené chodníky, abychom se v rozmáčených polích nezřídili jak prasátka. Bahýnko a kluže jsou blééé a Cedrinek je nemá ani trochu rád - výjimkou je chvíle jeho řádícího záchvatu - to lítá co nejrychlejc do kolečka, ocásek vytrčený, bahno lítá vzduchem do všech světových stran a Céďa září štěstím.

Škoda, že takhle štěstím zatím nezáří i ta tři nalezná štěňátka (viz. šarpejí S.O.S.). Kéž by se jim brzy podařilo najít hodné pánečky a místo strachy učůrávaly radostí ...

 
25.10.2009 (neděle)

V pondělí 19.10. jsme byli na vyndání stěhů a na kotrole. Pan doktor kolínko prohmatal, podíval se, jak to Cedričkovi štramáduje a pravil, že pokud se nevyskytnou nějaké problémy, sérii návštěv na jeho klinice jsme pondělkem ukončili, protože patella drží v pozici a díky masivnímu prohloubení jamky by se nemělo stát, že vyskočí.

Zatím máme povoleny jen krátké vycházky a schody až tak za 14 dní. Operovanou nožičku Cedriček ale při venčení stále více zapojuje do pohybu a ona už stíhá i těm třem ostatním, když se dá do poklusu. Taky se krásně osrsťuje - zatím je to takové chmíříčko, ale do Vánoc už určitě bude zase štramák.

 

 

10.10.2009 (sobota)

Nechci to zakřiknout, ale zatím se vše vyvíjí celkem dobře. Rána vypadá klidně, sice nožka asi dost bolí, protože jí Céďa vesměs šetří, ale včera už provokoval s míčkem, pak venku se chtěl nahánět s klacíkem - to jsem po něm skočila, páč se choval, jako že mu nožičky nikdy neoperovali natož předvčerejšky ... . Největší drama bylo 48 hodinové čekání na bobíka. Ono je problém v plné síle najít místo hodné jeho klajdy, takhle jsem ho nesla v náručí cca 300 m a zpět na jeho "oblíbené" místo a tam už se teda konečně zadařilo.

 
8.10.2009 (čtvrtek)

Operaci má Cedriček za sebou, první noc jsme taky zvládli bez větších potíží. Bebína na zadní nožce si vůbec nevšímá, takže jsme ho ani netrápili s límcem. Jen vyholené místo na přední nožce - po kanile - to ho dráždí, pořád si jej líže.  Dnes už pil i jedl, apetit mu tedy neschází, ale musíme zatím jen pomalinku. Jak probíhala operace? Prý bez komplikací, pan doktor Cedrinkovi ještě více na pravé zadní nožce vyhloubil jamku ve které čéška běhá. Pokud nenastanou nějaké problémy, jsme objednaní až na 19.10. na stehy a kontrolu.  Dostal antibiotika na 2 týdny a Rimadyl.

Musím říct, že Cedrinek je opět obrovsky statečný chlap a má s náma neskutečnou trpělivost. Na operovanou nožku je hodně opatrný, při venčení ji zatím moc nepoužívá. Když si ale představím, co by v případě takové operace následovalo u člověka - pooperační péče, rehabilitace, tišící léky.... musím před ním smeknout!

 
30.9.2009 (středa)

Na operaci jsme objednaní 7.10.2009 na 9:00. Ať už je za náma a můžeme zvesela pokračovat ve rvačkách o klacíky, šišky, kůru, míčky ...

Kdybych na kontrole neviděla rentgeny, musela bych veta poslat s další operací do háje. Cedrýsek je takové malé živé stříbro. Mám pocit, jakoby v něm každé ochlazení vzbuzovalo chuť k pohybu. Včera jsem se naháněli kvůli klacíků - Céďa zvítězil, na jeho rychlost nemám. Byl tak laskavý, že vždycky za kus zalehl a číhal, až se k němu dostanu tak na dva kroky, pak mi zdrhnul znova. Takhle jsme blbli na louce téměř do setmění.  Za tu velkou dřinu dostal doma vařené kuřátko a móóóóc pouchutnal - soudě z toho, že pak měl jídlo i za ušima :-).

28.9. ráno jsme si udělali sváteční procházku. U rybníka jsme se míjeli s koňmi, Cedrinek nasál stopu, dal čumec k zemi a stopoval, stopoval,... až vystopoval koblížky u kterých se pyšně zastavil jakože "hele co jsem vyčenichal!" Chuť se v nich ovonět naštěstní ale nedostal :-)

 
15.9.2009 (úterý)

Dnes jsme byli s Cedričkem na kontrolních RTG. Pan doktor potřeboval pro rentgen končetiny uvolněné, proto probíhal za sedace. Takže začneme tou lepší zprávou - levé koleno drží dobře, teď ta horší - pravé koleno se bude operovat znovu cca 7.10.09, kdy bude prohloubena jamka a možná i upraveny vazy. Operace je nezbytná protože dlouhodobým namáháním vazů (tím že čéška vyskakuje mimo jamku) by mohlo dojít k přetržení vazů a to by byl pořádný malér. No a teď ta nejhorší - díky strnulému postoji dostávají na prdel paty, kterým dřív či později hrozí závažné poškození. Největší sviňárna od život je, že se s tím nic moc dělat nedá. Pan doktor hovořil o jednom řešení a to že se patní klouby dají do pozice jak mají být a trvale znehybní - ale je to krajní řešení a snad ještě nějaký čas k tomuto kroku nebudeme muset sáhnout. Ovšem jako vyhlídka do budoucna je to pěkně hnusná.

V záložce Matěj si můžete přečíst jak proběhla dnešní návštěva v útulku - mimochodem také nic optimismem naplňující .....

 
10.9.2009 (čtvrtek)

Z Cedrýska je chlap jak má být - dnes si pořídil první chlapácký šrám. Postaral se mu o něj Lesan. Na dvorku došlo k nějakému informačnímu šumu a Céďa teď má natrženou čumu :-) .

 
6.9.2009 (neděle)

Přestože se dost ochladilo, počasí je krásné a tak se z našeho šarpíka zase pomalu stává ďábel medvědovitý - včera byl jak na pérkách, pořád se chtěl přetahovat, nevěděl, co by pro samou nudu vymyslel, neustále mířil ke dveřím a vůbec to s ním doma nebylo k vydržení. Takže jsem dali na jeho naléhání a hned po obědě jeli do lesa abychom se všichni provětrali, třebas i houbu sebrali a Cedrička trošku unavili. Co se naběhal, natahal klacíků a šišek, načmuchal všech pachů, stop a SMSek, naprolízal chrastím, křovím a dokonce to vzal i přes mraveniště než jsme mohli lesu zamávat a vrátit se domů (obrázky ve fotogalerii)! Tam pak dal pár veršíků a zase to s ním šilo ... Dnes naoplátku od oběda spinká jak andílek. Uvidíme co se bude dít až nabere energii :-).

Také jsme se už objednali na kontrolní rentgeny - 15.9., uvidíme co nás čeká :-O. Tento den bychom také měli navštívit Matýska v útulku, jsem na něj moc zvědavá, snad se podaří pořídit i nějaké ty fotečky.

 
31.8.2009 (pondělí)

Tak prázdniny jsou fuč, utekly jak voda - apropo ve vodě jsme za tu dobu nebyli ani jednou :-)). Ale jinak Cedrýsek udělal velké pokroky v poznávání světa, ostatních pesanů a také ve výcviku. Doufám, že udělal i pokrok v rekonvalescenci nožek - z mého laického pohledu rozhodně ano, uvidíme, co na to rentgeny.

Dnes jsme byli na očkování a pan doktor moc chválil srst, prý nádherná, čímžeto krmíme. Ale i tak jsme nemohli odejít s prázdnou, odvezli jsme si stříkačku na hypermanganové výplachy famfulínka, jak nám s chlapcem tříská puberta, má v předkožce poměrně dost tekutiny a mohlo vy se to zvrhnout  vzánět - čili naštěstí zatím prevence. To zas bude operace! Ještě že je Céďa tak vzorný pacient a s mými ošetřovatelskými pokusy má nebetyčnou trpělivost ...

 
23.8.2009 (neděle)

Podařilo se nám, v co už jsme nedoufali - při návštěvách u bráchy jsme donedávna museli držet pesany v separacích protože jak přišli dohoromady, Céďa vrčel, štěkal, slintal a šílel. Ale od minulého týdne už to kluci zvládnou pohromadě a bez větších konfliktů. Myslím, že především díky Andymu, ten totiž k Cedrikovi přijal postoj, že když si nechce hrát, tak ho ignoruje a hledá si zábavu jinde, což našemu chlapečkovi plně vyhovuje a také to, že Cedrýsek už se necítí na zadní nožky tolik zranitelný jako dřív a začíná si užívát správného "psího života". S Lesánkem to je horší, tomu čas od času dojde trpělivost s tím nafoukaným netykavkou a tak si do něj trochu šťouchne či naznačí kousnutí - a je rajt. Pak se to zas uklidní, začnou se navzájem očuchávat, pak jde každý po svém.

Když se nadělují dobrůtky, Andík s Lesánkem se předhánějí kdo dostane dřív a víc, Cedrýsek tohle jako jedináček nezná, takže důstojně vyčkává v pozadí, až mu dobrotu doneseme. Stejné je to s hraním - kluci se přetahují o hračky a Céďa z povzdálí pozoruje, rád by se zapojil, ale zatím neví jak do toho. Snad na to časem přijde. Máme z toho pokroku obrovskou radost!

 
3.8.2009 (pondělí)

Cedrýsek si velice oblíbil běhání v kukuřici. Je to asi velká švanda - ponoří se do pole a my můžeme jen pozorovat, kde se kukuřice vlní a tak nějak odhadovat, kde se zrovna pohybuje. Jen doufám, že jednoho dne nevyjede z porostu na prasátku, to už by taková švanda nebyla.

 
30.7.2009 (čtvrtek)

Naši dovolenou jsme zahájili minulý pátek malováním ložnice. Cedrýsek samozřejmě nesměl nikde chybět a tak asistoval při stěhování věcí, míchání barvy a když se mu zdálo, že s sebou moc nehýbeme, nosil plyšáky, abychom si jako hráli a neměli prostoje.

V pondělí jsme vyrazili na výlet do Třeboně. Jak jsme vylezli na parkovišti z auta, chytli se nás komáři a nepustili nás až zase při odjezdu. Ale až na tyhle potvory se výlet vydařil - prošli jsme park a náměstí, pak jsme se byli podívat u rybníka Svět - tam Cedrýska zaujal kůň a poník ale jelikož ani jedno ještě nikdy nesedlal, nevyužili jsme nabízených služeb jízdy po okruhu. Vrátili jsme se tedy na náměstí a poté zase zpět k domovu.

 

V úterý jsme pro změnu jeli na východ, tentokrát na Vranovskou přehradu. Bylo hodně větrno, ale procházka to byla bezva. Voda byla krásně teplá, nicméně koupáníčko se nekonalo. Na Vranově jsme potkali spousta pesanů a Cedrýsek se choval jako pejsek dobrých mravů a narozdíl od ostatních se nepokoušel vyvolávat konflikty. Nejvíc se ale asi Céďovi líbilo občerstvení - párek v rohlíku jsme měli všichni, Cedrýska jsme tedy nemohli ošidit, jen ale s drobnou úpravou - bez hořčice :-).

A protože jsme byli kousek od Přímětic (veterinární kliniky, kterou navštěvujeme kvůli vadě zadních nožek), zajeli jsme kuknout na pana doktora. Naznal, že se Cedrýskovi zadeček hezky posílil. Tak jsme mu trochu zkazili radost, že občas Céďovi zatečou paty a kulhá, ale během dne se to zase srovná. Povídal, že je to tím strnulým postojem, který způsobuje překlenutí vazů. Po delší procházce tedy mažeme patičky kostivalovým gelem, abychom předešli bolesti a otokům. Také pan doktor schválil užívání žraločí chrupavky a v září se budeme objednávat na rentgen.

No a včera byl sanitární den. Cedrýsek chrápal jak březák, zážitků na něj za ty dva dny bylo až fůra. Dnes si to asi vynahradíme opíkáním buřtíků na zahradě. Ty tepla jsou pro něj ale strašně unavující. Alespoň že neprší, má chudinka zapařené ouško a v tom vlhku bychom to asi nevyléčili nikdy.

 

 
19.7.2009 (neděle)

Dnes to byl rok, co jsme si Cedrýska přivezli od Horákových. Za těch 365 dní jsme si společně užili spoustu radostí i starostí, ale ať bylo co bylo, Cedrýsek je to nejkrásnější, co nás potkalo. Obrátil nám život na ruby ale jen v tom dobrém slova smyslu. Věříme, že nás čeká obrovská spousta krásných okamžiků, hraní, mazlení a blbnutí, prostě běžného života s naším šarpejem Cedrikem!

 
16.7.2009 (čtvrtek)

Včera Cedrýskovi PPLka dovezla granulky a také nový jídelní bar. Cedrýsek byl celý vykulený, co za monstrum jsme mu postavili na místo, kde byly jeho mističky s papáním a bumbáním. Aby si Céďa bar oblíbil, pokusili jsme se o fintu - do misky na papu dali jeho oblíbenou masovou kapsičku. Asi půl dne trvalo, než si dodal odvahy a dobrůtky z misky spapal.  S pitím to bylo obdobné, ale to mu jde dnes už daleko lépe. Jídlu moc nedá a když, nabere granulky do papule, pustí je na zem a ze země sesbírá. Snad si klouček brzy zvykne, než z něj bude avgánský chrt.

 
6.7.2009 (pondělí)

Neradi bychom to zakřikli, ale počasí se trošku umoudřilo, tak konečně můžeme chodit na podvečerní procházky. V pátek jsme byli prozkoumat terén kolem babiččiny zahrádky - nad lesíkem Céďa objevil hnojniště, naštěstí než popřemýšlel nad tím, z které strany by tak bylo nejlepší na něj vylézt, byla jsem mu v patách. V sobotu jsme se byli podívat v lese, prý by se houby daly sekat kosou - to můžeme potvrdit, jen člověk nesmí být vybíravý a pohrdnout nějakou tou holubinkou či mochomůrkou :-).  Cedrýsek se v lese pořádně vyřádil - nosil šišky a klacíky, skákal přes potůčky, větve a povalené klady ladně jako srnec, jen mi oči přecházely, kde se to v něm všechno nabralo. Dokonce mu ani nevadilo, že jsme se kus cesty museli brodit vodou, která valila z lesa a z pěšinky tak udělala potok. No a včera po osvěžení černým pivinkem, jsme se vydali na menší procházku kolem rybníků - už už to vypadalo, že Céďa vleze do vody sám a dobrovolně, ale nakonec se ukázalo, že jen bylo strašně nutné počůrat trs rákosu.

 
1.7.2009 (středa)

Říkali jsme Céďovi, že začínají prázdniny, ale koukal na nás jako že nám asi hráblo - on přeci žádné prázdniny nemá, pořád musí hlídat, lumpačit, tahat hračky a kutálet míčky, to za něj nikdo tak dobře neudělá :-).

Počasí už nás pěkně točí - buď je hic, že se venku nedá dlouho pobýt, nebo leje a to se pro jistotu nedá vylézt vůbec. Cedrýsek už je jak na pérku, doma se nudí a stále hledá, co nového a zajímavého by vymyslel. A tak se dnes pustil do svého pelíšku - prý když je taková nuda, tak alespoň naštípe třísky na zimu  :-) - Céďo, ty trumpeto, máme plynové topení.

 
23.6.2009 (úterý)

S Cedrýskem puberta pěkně cvičí (potažmo i s náma) v sobotu dopoledne jsme spolu vyrazili pěšky do práce, ale klouček se ne a ne nechat dát na vodítko, utíkal, zlobil, lumpačil. Takže jsme došli asi 200 m od domu a zase jsme se vraceli. Tyhle lumpačinky už asi před měsícem také zkoušel, tak jsem mu pokaždé vyhubovala, zaparkovala ho na místo a nemluvila s ním - na chvíli to pomohlo. Tentokrát už ale na řadu přišla metlička a opět zaparkování na místo - pyšná na to nejsem, spíš naopak, ale představa, že vlítne někde pod auto, nebo se dorve s jiným psem mě straší ze spaní.

Zatím si od soboty nedovolil nepřijít na zavolání, natož ucuknout před připnutím vodítka - hlavně ať mu to vydrží, další metličku už nikdy používat nechci. Je příliš inteligentní na to abychom se navzájem snižovali k podobné komunikaci.

A protože měl v mém šéfovi velice silného přímluvce a zastánce, v poledne jsem sedla do auta a pro "trestance" domů dojela a vzala si ho do práce (taky jsem měla bobky ho nechat příliš dlouho samotného, aby nám zase neochořel). Cedrýsek celou dobu poctivě hlídal - nejvíc ho rozčilovala tiskárna, pokaždé když začala pracovat, vrčel a štěkal na ni :-). 

Po té sobotní dřině jsme si uděli klidnou neděli a v podvečer šli na procházku na zahrádku. Cedrýsek obeznal co všechno babičce na zahrádce dozrává, co by tak mohlo být k snědku a co ne, pošlapal několik kytiček (doufám, že se zberchali a babí to nezjistí :-) ), pak jsme ještě na louce natrhali papání pro želvíky a hurá domů na večeři - teda cestou se ještě pokusil aportovat chudáčka šnečka, ale včas mu došlo, že to není míček a tak šneček přežil :-).

 

15.6.2009 (pondělí)

V sobotu po krásné procházce lesem (mimochodem u nás teda houby nerostou :-( ), kdy se Cedrýsek jak se patří vydováděl, přišla zrada ze všech největší - KOUPEL ve vaně a ke všemu šamponem! Juj to bylo potrápení, takové příkoří jsme na chlapečkovi napáchali ... :-) . Chvíli trvalo, než jsme si Cedrinka usmířili, ale výsledek stojí za to, kožíšek je jako nový :-)) !

A tak hned v neděli nám zase ukázal, že je šarpej jak má být - když poslouchat nechci, poslouchat prostě nebudu, tečka. Jestli to byla odveta za sobotní koupání nebo prostě jenom záchvat šarpejí puberty, to by nejlíp povědělo jeho veličenstvo samo, kdyby se mu ovšem chtělo :-).

 
10.6.2009 (středa)

Jsme rádi, že můžeme zase pro změnu přijít s dobrou zprávou - testy z moči ukázaly, že je Cedrýsek v pořádku. Je to s námi opravdu jak na houpačkce, ale po konzultaci s kamarády - chovateli šarpíků, se nám čím dál víc zdá pravděpodobná varianta, že Cedrýsek těmito příznaky bojuje proti tomu, abychom ho opouštěli. Pro nezasvěceného se to zdá poměrně přitažené za uši, ovšem náš chlapeček je poněkud závislák (doprovází nás i do koupelny) , přes týden je to OK, když jdeme do práce a on je sám doma, ale o víkendech je zvyklý, že s ním býváme doma, když jedeme na výlet nebo na návštěvu, jede s námi. Obě soboty, kdy dostal horečky jsme s ním bohužel celý den být nemohli. Jako právoplatný člen rodiny se asi cítil jako ošizený a asi bylo třeba na sebe nějak upozornit. Čas ukáže, kde je pravda :-).

 

8.6.2009 (pondělí)

Tak jsem tu chválu Cedrýskova vykurýrovaní nějak přepískla - v sobotu se mu horečka opět vrátila a co horšího, měl oteklé hlezno levé zadní nohy. Opět máme antibiotika a zítra bude vet dělat rozbor z Céďovy moči. V neděli a dnes už byl klouček daleko lepší, stejně to ale ještě není náš rapíšek v plné kráse.

 
2.6.2009 (úterý)

Cedrýsek se z chřipky či angíny báječně vykurýroval. Ale pro jistotu, aby měla dušička pokoj, jsme po dobrání antibiotik absolvovali krevní testy, zda se nejdnalo o horečku šarpejů - amyloidozu. Testy dopadly dobře, klouček je v pořádku.

 
28.5.2009 (čtvrtek)

Dnes jsme potkali při procházce šarpejindu Nellinku. Cedrýskovi se moc moc líbila a byl z ní nadšený. Nellinka se chvíli nechala očmuchávat ale potřebavala na toaletu, takže na hraní moc náladu neměla. Vidět v  našem městě dva šarpíky pohromadě, to je docela svátek. Ale doufám, že se zase brzy někde na procházce potkáme. Jo a páneček Nellinky mi prozradil, že Nelluška chodí sama do vodičky - takovou kamarádku vyloženě potřebujeme :-)

 

 
27.5.2009

K narozeninám Cedrýsek dostal krom hraček a dortu také horečku, v neděli jsme navštívili opět veta. Dal Cedričkovi do kožíšku Rymadil proti horečce a ještě cosi na splasknutí, protože měl zateklou pusinku a nemohl dobře polykat. Domů jsme dostali na 5 dni antibiotika.  Horečka ještě v neděli přešla, ale do včerejška byl klouček  ještě hodně unavený. Nejspíš šlo o angínu nebo chřipku, ale pro jistotu se chystáme ještě na krevní testy. Dnes už je to zase on, prohání nás i míčky. Jen díky lékům poněkud splasknul - ale to nic, hlavně že je mu lépe :-).

 

 23.5.2009
Cedrýskovi přišla krásná přáníčka k prvním narozeninám, všem Cedrýsek za přáníčka moc moc děkuje

 

Pejsci - pohlednice, plakáty, tapety, obrázky, fotky
Pejsci
Pohlednice je ozvučena (Greensleeves)
 
Pro:
cedrikzbuhdalu@seznam.cz


Od: Jana a spol.
janasatek@seznam.cz
Cedrísku, NejCedrískovatější....
Dnes máš své první narozeniny a my bychom Ti hrozně moc rádi popřáli moc krásný den, jaký může pejsek v životě mít. Užil sis už kloučku dosti, tak Ti přejem hlavně pevné kosti. K tomu zdravá očíčka abys viděl vždycky jako kočička. Nesmíme zapomenout i na zdravé klouby, paničce by totiž v peněžence za chvíli zbylo houby....Taky zdravou srst a zuby... hlavně Céďo aby bylo furt co do huby ! Nežužlej však hračky ! Začni raději lovit ptáčky.
Takže Céďo móře zdraví, žij si dobře a dělej co tě baví..
Máš tu nejskvělejší paničku, tak jí dopřej na své zdraví sektu skleničku. S páníčkem si zablbni, objednejte bečku, začni slavit kloučku zlatej a za minulostí udělejte všichni velkou tečku ! Žij už jenom budoucností, na zpátek se nedívej, toho zlého bylo dosti teď už života si užívej!!!!!!!! Hódně zdraví a vůbec všeho v dostatečném množství Ti ze srdíčka přeje celá smečka z Rychvaldu.

 
 
 
16.5.2009

Včera si Cerinek přinesl z procházky 5 klíšťat. Asi vrazil paličku do nějakého hnízda - dokonce jsem prvně v životě viděla klíště zapité do klíštěte :-o . Takže jsem jeli k našemu "obvodnímu" veťákovi pro přípravek proti těmhle neřádům. Viděl nás od podzima poprvé, tak jsme mu poreferovali čím vším si náš malý musel projít. Měl zrovna na návštěvě odborníka veta-ortopeda, který byl shodou okolností na konzultaci kvůli jinému pacientovi - bernskému salašnickému psu na kterém na první pohled bylo vidět, že ho trápí nemalé bolesti (mimochodem, páníčkové - poměrně dost zazobaní se rozhodovali, jestli dají 10.000,- za operaci svého psa - škoda že mi to řekl vet až když odešli, asi bych si nenechala ujíž příležitost říct jim od plic co jsou to za lidi!) takže tento odborník si Cedrýska nenechal ujít - stejně jako náš vet-ortoped potvrdil, že pravá nožka stále vybíhá a Cedrýskův postoj se mu zdál strnulý - no bodejď by ne ...  Musíme zapracovat na tom osvalení kýtiček, ať už klouček nemusí absolvovat další zákroky!

 

11.5.2009

Další pokus o kraula proběhl dnes u rybníka. Rybáři okolo z nás museli mít strašnou radost - budiž jim satisfakcí, že se fakt pobavili. O fotodokumentaci jsem se ani nepokoušela, na to mám svůj foťák příliš ráda. Opět jsem šla Cedrýskovi příkladem: vlezla jsem do vody a lákala ho k sobě na piškotky - netušila jsem, že má náš chlapeček tak dlouhý krk:-) . A protože tudy cesta nevedla, vylezla jsem na břeh, odlapila ho a nesla si ho v náručí do vody, byl napnutý jak struna a tak jsem ho jen tak mírně namočila tlapkama do vody - pacinky okamžitě začali se stylem pudlík. Cedrýska jsem pomalinku položila zadníma nožkama do vody a předníma na břeh - v tu ránu byl na břehu celý. A tak jsem ho znova k sobě volala - vypadalo, že by to i zkusil, ale jak se čumáčkem dotkl hladiny, ucuknul, jako by byla vařící. Pak zpustil sonátu - něco mezi vytím a chroptěním, no a nakonec mi otevřeně vydržkoval rybáři nerybáři, prostě haf haf, polez z tý vody ven, ženská bláznivá! Na břehu mě přivítal, jako bychom se 14 dní neviděli a tím dnešní lekce plavání skončila :-( .

 
9.5.2009

Tak jsme začali se seznamováním s vodičkou. Mno ..... žádné nadšení, spíš naopak. Šla jsem příkladem, vlezla jsem do mělkého toku řeky a lákala Cedrýska k sobě. Šel by rád, kdyby tam netekla ta vodička. A tak už se mi kroutily palce u nohou, jak jsem v té studené vodě přešlapovala, Cedrýsek zbouchal půl pytlíku piškotků a do vodičky ne a ne. Zkusili jsme to tedy naopak, přenesla jsem ho na ostrůvek, sama šla na břeh - další piškoty padly za vlast, ale Cedrýsek přes vodičku přešel !!! HURÁÁÁÁ!!! Tím to ale zvadlo, pokračování příště.

 

7.5.2009

V půli dubna se Cedrýskovi na pravé přední nožce objevil jakýsi kožní novotvar. Po seškrabech a testech, které byly negativní, vet rozhodl, že boulička musí ven.  27.4.09 Cedrýskovi bebí vyndali - 4 dny musel mít nožku fixovanou, protože bebí bylo v místě ohbu nožky, ale dnes jsme byli na vyndání stehů a zároveň si vyslechnout, co naznali v laboratoři - byl to jakýsi nezhoubný nádůrek. Cedrýsek se krásně hojí a až dorostou chloupky, bude z něj zase kluk jak lusk.

Pokud nenastanou žádné peripetie, pana doktora máme navštívit kvůli zadním nožkám po prázdninách. Do té doby by měl Cedrýsek rehabilitovat - čili chodit na procházky a plavat :-).

Jinak prvomájový polibeček od Cedrýska jsem si nechala ujít, protože právě v tento den na louce objevil zaječí bobíky, které zřejmně byly velikou delikatesou, protože si na nich moc moc pochutnával :-) Ale na jeho obhajobu - tvarem připomínaly granulky :-).

 

18.4.2009

Cedrýsek je po středeční operaci fit. Asi to opravdu nebyl vůbec veliký zásah, protože už ve čtvrtek běhal jak čamrda, nosil míčky a chtěl si hrát. Ale šetřili jsme ho - pro jistotu. Dokonce jsme ho ani netrápili límcem, je moc poslušný pacient a bebíčka nechává být i když ho asi štychy svědí.

Dnes jsme si vyjeli na malý výlet na Zvůli (kemp v srdci České Kanady). Pochopitelně zel prázdnotou a tak jsme si v klidu prošli všechna známá místa, Cedrýsek mohl běhat bez vodítka a patřičně si to také užil (víc fotek ve fotogalerii).

Pan doktor říkal, že plavání by pro něj byla skvělá rehabilitace - určitě ano, ale s jeho vztahem k vodě ... nevím nevím! Ale snad si dodá odvahy a třeba v léťě za námi do té vody vleze.

 
15.4.2009

Dnešní návštěva veta dopadla celkem příznivě - levá nožka drží v pořádku, pravá si občas povyskočí, ale tím jak se nožka postupně osvaluje, lepší se to. Pro tuhle chvíli byl pan doktor se stavem Cedrýska spokojen. Z obou nožiček mu vyndali chirurgické hřeby - jizvička je na každém kolínku cca 3 cm (dokonce jsme si dovolili proprudit paní doktorku, která Cedrýska na operaci připravovala, ať mu nožky tolik nevyholuje, protože stehýnka pod zadečkem mu dosrsťovala hodně dlouho, byla moc hodná a vyhověla nám). Pokud nenastanou komplikace, jedeme až příští pátek (24.4.) na vyndání stehů. Co se léků týká, máme antibiotika a Rimadyl.

Cedrýsek dostal za statečnost nový tenisák - takový ten pro pejsky (míčky u nás totiž strašně frčí). Jak se tak probírá z narkózy, je chudinka zmatený, podřimuje v sedě i ve stoje, když ho dám do pelíšku, schrupne, ale za chvíli zase rajzuje po pokoji - a v tomhle stavu "spánku nespánku" si normálně nezapomněl všimnout nového míčku a už ho v těch bdělejších chvilkách proháněl. Je to naše hvězdička šikovná!

 

11.4.2009

Dnes kámoš nacvičoval něco s takovými spletenými proutky a že prý s tím v pondělí kámošku zlískáme. Já jsem teda proti, raději ji ožužlám a uslintám a vykoleduju si tak nějaký ten piškotek - jsem přeci gentlas, na hoky nevrčím, nekoušu je, natož je bít! A nedoporučuju to ani nikomu jinému, na to aby na mojí kámošku někdo sahal nebo jí dokonce ubližoval jsem dóóóóst háklivý - haf haf Céďa.

 
10.4.2009

V podvečer nás Cedrýsek vzal na procházku - šli jsme přes zámecký park, kde byl podruhé v životě a nemohl se "dočíst" těch všech nových zpráv od pejsků co tam chodí pravidelně. Pak jsme se stavili na pivečko. Pan hospodský byl moc hodný a donesl Cedrýskovi misku s vodou aniž bychom mu o to říkali - to je panečku pohostinství. Takže když někdo zavítáte do Dačic, určitě se stavte u pana Strachoty Pod betonem!

8.4.2009

Včera jsme se objednali k panu vetovi - napsal si nás na 15.4. (středa) v 9:00. Nejraději bych šla pod narkozu místo Cedrýska - s každým dalším zásahem to snáším hůř a hůř, je mi ho strašně líto a příšerně se o něj bojím. Doufám, že to bude naposledy, kdy bude muset Cedrýsek "pod nůž" a příště už si půjdeme tak leda pro píchanec proti vzteklině. Držte nám prosím pěsti!!! Díky všem.

5.4.2009

Tento víkend počasí přálo procházkám, blbnutí a dovádění a také jsme si ho s Cedrinkem řádně užili. V sobotu jsme dokonce opíkali buřtíky, Cedrýsek samozřejmě dostal také. Těch SMSek co stačil přečíst a autogramiádu co rozjel až mu místy docházel inkoust, se mu už dlóóóóuho nepodařilo.

Jen máme stále stejný problém - pejsky Cedrik prostě nee. S fenkami si v pohodě hraje, ale kluci ho krajně vytáčejí a tak štěká, vrčí, blafe a vůbec dělá že je ten nevětší kruťas v okolí. "Bratranec" - zlatý retrívr Andy z toho má ale psinu a to Cedrýska dovádělo málem k infarktu. Rodinné akce se halt bez rajtu a izolace obou pejsků neobejdou, což nás moc mrzí, protože Andík by si strašně rád hrál, dokonce se snažil přes plot kotce protlačit Cedíškovi svého plyšáka, což bylo fakt dojemné! Ale ten náš honóra má halt svou hlavu, ach jo!

Příští týden se budeme objednávat na vyndání hřebů, už teď z toho mám pupínky. Jsem napnutá jak struna, jaký ortel z pana doktora vypadne a co nás bude čekat dál. Iluze si nedělám, ale snad se nám alespoň částečně podařilo pokročit k světlejším zítřkům. Cedrik bezprobémů vyjde schody, na procházkách nepoposedává, ale je pořád na nožičkách, když se rozdovádí, hopsá tak, že stojí jen na zadních a když se podepisuje, střídavě zvedá pravou i levou nožku, podle toho, kam je potřeba podpis umístit. Běh je o něco horší, na první pohled je vidět, že to není přirozený psí pohyb, nožky mu klongdají do všech světových stran, ale jemu je to fuk, peláší si to kam zrovna potřebuje.

 
23.3.2009

Dnes je Cedrýskovi a jeho "C"éčkovým sourozencům 10 měsíců. O tom, že je náš klouček štěňátko už vypovídá jen krmení s označením puppy, jinak asi nic. Roste z něj sebevědomý chlap a ochránce své smečky.

Přes zdravotní potíže, kterými si prošel a my tak trochu s ním, jsme šťastní, že jsme si vybrali právě jeho a nikdy bysme neměnili!

 
21.3.2009

První jarní den jsme s Cedrinkem oslavili pobytem v přírodě. Sice počasí za moc nestálo, ale když na nás juklo sluníčko, jaru se to celkem podobalo. Cedriček se krásně vyblbnul a čerstvý vzduch ho uondal tak, že cestou domů po pár kilometrech bylo slyšet ze zadní sedačky jen chrrrr.... chrrrr..... Asi se mu zdálo o těch megakrtincích, ze kterých byl uchvácený asi nejvíc

 

 
14.3.2009

Krásné počasí nás vylákalo na trošilinku delší procházku a Cedrýsek si ji opravdu užil. Krom hraní jsme se učili povely "ke mě", "k noze" a procvičovali to co už Cedrinek umí "zůstaň" a "aport"

 

 
7.3.2009

Snížek je pryč a zůstalo jen bláto a kaluže. Náš přečistotný chlapeček tyhle věci prostě nerad a utírání tlapek ještě víc! Ale jak přijdeme na zahradu, bláto nebláto, kaluže nekaluže, jezdí jak motorová myška. Už se všichni těšíme na jaro, až budeme moci podnikat procházky i tam kde je bláta po zadek.

 
26.2.2009

Tak jaképak je dneska počasí?

No jo, teplo, tak stáhneme topení

 

23.2.2009

Co myslíte, dělá tohle pes s nemocnými zadními nožkami?

 

 

21.2.2009

Cedrýskovi procházky svědčí - miluje hopsání v závějích, v těch si přímo rochní. Snížek je asi véééliká pochoutka, poněvadž ho pořád baští ... Také jsme se polepšili a díky nové technice bude snad kvalita obrázků daleko lepší, navíc jsme mohli přidat i nějaká ta videa.

 

15.2.2009

Včerejší i dnešní procházku si Cedrinek moc moc moc užíval! Je vidět, že už mu to chybělo jak čuňátku drbání. SMSky kolem domu měl přečtené několikrát tam a zpět a tak z těch vzdálenějších od domova byl jak se patří nadšenej. Včera jsme byli na zahradě v zahrádkářské kolonii, kde to Cedrýsek vždycky měl moc rád, ale už se tam 5 měsíců nepodíval. To bylo spěchu, hurá hurá, pěkně to tam prozkoumat, očmuchat a zařádit ve sněhu. Dnes jsme byli kousek po poli za domem a opět to mělo veliký úspěch. Kupodivu ani nepřišla žádná porucha spojení či hra na hlucou bábu.

Nevím jak jste na tom Vy ostatní, ale mě Cedrinek nejen že sundává ponožky z nohou, na to už jsem si zvykla a ani se moc nebráním, páč když se mi zakousne do nártu, vzdávám se. Ale teď ho naprosto fascinují rukavice, šála a čepice. Všechno musím mít ve dvojím vyhotovení - jedna verze na venčení a procházky s Cedrinkem (pořádně uválená a ožužlaná), ta druhá pro civilizovanou společnost do města či do práce (a tu pokud možno zavírat do trezoru, jináč by dopadla jako ta verze první). Esli on nedává najevo, že by taky takovou zimní výbavičku chtěl ..... :-).

 

 

14.2.2009

Výsledky včerejší kontroly jsou následující: levá nážko - vypadá velim nadějně, vše strůstá dobře a čéška drží v pozici. Pravá nožka - přerušený vaz sice srostl, ale  čéška vyskakuje při nesprávném pohybu, jinak drží. Nožka je ještě po zadlahování na první pohled slabší, ale pan doktor vidí velkou naději v tom, že až se správně osvalí, mohlo by držet správně i toto kolínko.

Dostali jsme povoleny vycházky, zatím jen pozvolna a jen kratičké vzdálenosti a pomalu přidávat. Schody bude Cedrýsek překonávat v našem náručí ještě 14 dnů a pak by si mohl droufnout i na ně - i když on už se nosit nechce, dává nám najevo, že je velký kluk a nechce aby ho někdo obnášel jak štěňátko. Ale dva týdny se s ním ještě budeme statečně prát, za průšvih to nestojí.

A když jsme u toho praní, včera chlapi zvládli rentgen bez sedace, ale už na to museli být tří. Náš chlapeček má pořádnou sílu! Jak jsme Céďu nechávali nalačno, kdyby bylo pigáro potřeba, při cestě na kliniku se mu neudělalo a chudinka se poblindil. Koukal tak strašně provinile, jako že něco proved - no přečistotný šarpík, tak jsme ho chlácholili, že je to dobrý a při cestě zpět mu koupili alespoň housku, aby se mu zase nestala nehoda. Víme, že to není papu pro pejsky, ale baštil ji s takovou chutí, andílek náš! Doma jsme se polepšili, dostal granulky (teda, ale bylo vidět, že by raději tu houstičku ještě jednu :-) ).

 
10.2.2009

V sobotu si Cedrýsek užíval venku sluníčka. Byl jak natažený na pérko, běhal, řádil, provokoval ....

V pátek 13.2. jedeme na kontrolní rentgeny. Moc si přejeme, aby byly Cedrinkovi nožky co možná nejvíc v pořádku. Ale po předchozích zkušenostech, nezbývá než jen doufat. Laickým okem se strašně špatně odhaduje, jestli jsou kostičky tak jak mají být. Cedrinek nás sice svými lumpárničkami přesvědčuje, že ano, ale....

Jinak náš miláček se rohodl, že už nebude přes noc spinkat ve svém pelíšku a ač na oko v pelíšku usíná, v noci se vždycky přemístí na gauč - ten je asi pohodlnější :-).

 
4.2.2009

Dnes jsem jen tak z legrace vytáhla váhu a usadila na ni našeho pubíka. To číslo mě opravdu zarazilo 25 kg rovných! A to je našemu štěňátku 8 měsíců fuč. To jsem zvědavá, na kolika se zastavíme. Cedrýsek je ale hodně veliký, už mu moc nechybí do velikosti sousedovic feny českého fouska. A to jsme před více než měsícem najeli na krmivo Eukanuba puppy and junior Large - prý toto krmivo dokonce reguluje rychlý růst :-). No nic, Asi to pořešíme jako Ája s Maxipsem Fíkem - dáme pivínko a třeba to zabere :-).

 

2.2.2009

Tak už nám ta puberta s definitivní platností začala! Klouček se nás snaží přechytračit jak jen se dá. Z her ho nejvíc baví ta na přetahovanou a na hluchou bábu - neslyší, co se mu povídá, zejména když se má jít z venčení domů, to ztrácí sluch docela a já ho pak musím honit (každý kdo zažil psí pubertu pravidla hry zná :-) ). Taky je z něj obrovský hlídač. Teda to on byl vždycky, ale nějak se to stupňuje a dostáváme vydržkováno i když třeba zarachotíme šuplátkem s klávesnicí a náhodou našeho trhače probudíme.

Jinak co se zdravíčka týká- doufáme, že nožky drží. Myslím, že kdyby nedržely, ty psí kusy, co Céďa předvádí by asi nebyly možné. Očka se zlepšila ale vždycky k večeru, když začne řádit a roznášet hračky a různě do nich ducat, spodní víčka zarudnou. Možná je to alergie na některou z hraček, ale ještě jsem nevypozorovala, která mrška by to mohla být (ono taky v Céďově arzenálu a rychlosti výměny hraček to není snadné).

 

30.1.2009

Na Cedrýskovi se malinko projevuje, že mu Rymadil chybí, nevyvádí tak divoce jako před pár dny. Nejspíš ho to trochu při zbrklých pohybech bolí a tak si dává pozor. Ale jinak je stále čiperný, chce si hrát a papání mu chutná.

Nejspíš ale ty auvejsky nebudou tak veliké,protože nás dnes chlapeček přelstil - odstrčil si křeslo, které mu překáželo v cestě na gauč a udělal si pohodlí po svém. Asi už se na všechna opatření vyprdnem, když se cítí na to vylézt na gauč, ať si tam vleze. Překonáváním různých zátarasů by si mohl ublížit daleko víc. Polštář gauče je cca v úrovni jeho ramen, takže to snad není až taková výška.

Teď si spokojeně odpočívá mezi roztahanými hračkami - to je jeho království!

 
27.1.2009

Další kontrola je domluvena až za 2 týdny, kdy budou provedeny i kontrolní rentgeny. Dnes Cedrinek dobral poslední Rymadil a prý to mám zkusit bez něj. Na jednu stranu je to dost - bral jej 3 měsíce. Na stranu druhou mám strach co to udělá, snad nebude mít bolesti a nebude otýkat ... ale věřím že vet ví co dělá.

Očička se zase malinko zhoršila, takže jsme se dali opět do mazání. Ne že by těch vozříků bylo nějak víc, ale večer měl Cerinek hodně červená spodní víčka - možná je to i tím, že se v bytě topí a venku toho klouček moc nepobyde.

Včera jsme se s chlapečkem trochu nepohodli - zapomněl jak se jmenuje. Tak jsem mu hubovala a on se tak rychle rozvzpomenul, co znamená "Cedrinku jdeme domů" , že vyjel první 4 schody do zvýšeného přízemí jak lasička. Zůstala jsem stát jak přimražená, je to poprvé za 3 měsíce, co šel po schodech, ALE JAK KRÁSNĚ!!!! Pak jsem se probrala a zbytek schodů ho raději vynesla. Šlo mu to moc krásně, ale nebudeme to zatím přehánět.

 

25.1.2009

Cedrýsek začal vyměňovat svůj dětský kožíšek za dospělácký, už máme nastřádáno chloupků skoro na svetr :-). Včera jsme měli velké prádlo, pořídili jsme pro jistotu protiskluzovou podložku do vany, ale i tak to byl boj! Céďa prostě vodičku nerad!

Jinak očička vypadají, že už se umoudřila. Nožky stále sledujeme, občas se mi to nezdá, ale snad je to jen má schíza. Příští týden se máme s vetem domlouvat na další kontrole, tak uvidíme.

 

22.1.2009

Cedrýsek je stále více k neudržení. Uvítací rituál se podová krocení divé zvěře. Mám obrovský strach že si při tom ublíží, divočák jeden.

Potěšující je, že cista na levé nožce už se zatím nenaplnila a chodidlo pravé nožky se pomalu vrací do normálu. Pořád ale trpím stihomamem a kotroluju jak Cedrýsek stojí, jak chodí, jestli se mu nožky zase nestáčí ..... Zatím se to zdá v pořádku, ale jsme stále ve střehu!

Taky nás obrovsky potěšila zpráva, že noví mimáčci Z Buhdaláčci jsou všichni v pořádku, žádný z nich netrpí tím, co Cedrinek s Bubu HURÁÁÁÁÁÁ!!!!!!

 

21.1.2009

Dnes Cedrinek potvrdi, že rozumí všemu co říkáme a má obrovský smysl pro humor - při přivítání po příchodu z práce nenesl naproti hračku, jako obvykle, ale špejlovou rohož, kterou předtím patřičně spracoval. Tak jsem mu ji vzala a povídala jak je to fuj, nesmí se to a on je ošlivý kluk a přitom sbírala ty rozsypaná rozhryzané kousíčky. Cedrinek seděl a se zájmem poslouchal co mu povídám, načež se rozběhl do svého pelíšku a od tud mi donesl pořádný kusanec špejle, který si tam ulil - jakože "hele, ještě tady mám :-)"

Jen doufám, že nic z toho nesbaštil! Zdravotních patálií už bylo skoro dost.

 

18.1.2009

Včera jsme Cedrýskovi vrátili jeho proutěný pelíšek, který byl od doby, kdy dostal dlahu daný stranou, aby si Cedrinek neublížil. Cedrýsek byl z počátku nevrlý, protože před tím ho nic neomezovalo a roztáhl se na polštářku jak dlouhý tak široký. Teď je ho téměř plný koš :-) . Ale v noci už se tam ukládal opět spokojeně, hlavinku si pěkně opřel o kraj a chrupkal jak andílek.

Začátkem týdne se mu začali pod očky objevovat bílé vozříky a Ophthalmo Septonex - mast nijak výrazně nepomohla. V pátek nám dal pan doktor Ophthalmo Framykoin a už to vypadá daleko lépe. Očka mažeme 3x denně a už se klouček ani nebrání. Ví že bude následovat piškotek a když na něj náhodou zapomenu, chodí za mnou tak dlouho, než mi paměť osvěží :-)

Chůze se zdá zatím v pořádku. Na dlážky, kde mu to malinko podkluzovalo, když nás bouřlivě vítal, jsme položili koberečky, hned si je oblíbil

 

16.1.2009

Dnešní kotrola dopadla s následujícími výsledky: patelly drží v pozici, v cistě byla sice tekutina, ale už jí zdaleka nebylo tolik (minule 2 tlusté stříkačky, dnes necelá 1/2). Na pravé nožce (tam kde byla dlaha) má cedrýsek trochu deformované chodidlo, ale mělo by se to časem samo srovnat.

Cedrinek je čiperka, chuť k jídlu ani do hraní mu nechybí - přejeme si jen tak dál .....

Jo a taky se Cedrýsek za pár pokusů naučil říct si štěknutím o mňamku, je to moc bystrý pejsek!

 

10.1.-15.1.2009

Cedrýsek nám stále dokazuje, že je úplně fit a v pořádku a že bysme mu rozhodně neměli zakazovat běhat. My mu to ale zakazujeme, jeho zdravíčko je příliš křehké na psí kousky :-).

 

9.1.2009

Dnes jsme byli objednáni na kontrolu na 13:00. Cedrýskovi pan doktor vytáhl dvě tlusté stříkačky moku z cisty (kterou však vidíme jako druhotný a podružný problém) a pozor SUNDAL DLAHU. Cedrinka jsme postavili na zem a chudáček se zpočátku bál na nožku došlápnout, tak hopsal po ordinaci po třech. Pak si dodal odvahy a zkusil tu 4. nožku, jestli je ještě pořád jeho - JE. Zatím ji dost šetří, ale jsou to 3 hodiny co mu dlahu sundali. Já osobně bych se na tu nohu nepostavila ještě dlouho, takže Cedrinkovi musím vyseknout poklonu.

Další etapa dnešní kontroly byl rentgen - juj to byl boj! Pan doktor nechtěl trápit Cedrýska sedací a tak se obá ještě s manželem oblekli do těch protiradiačních obleků a já jen za dveřma slyšela šílet manžela "Cedriku buď hodný, Cedriku lež!!! ...." Dalo jim zabrat, to naše štěně :-). Ale fotečky udělali moc pěkný :-)) .

Pravá nožka - to co se operovalo a mělo srůst je OK, na přerušený vaz se ale musí stále velice opatrně, levá nožka - díky velké námace nesrostlo to co mělo, nezbývá než čekat a doufat, že teď když už může zase na všechny 4 tlapinky, i tady se to dá dopořádku.

Jinak máme nakázaný přísný klidový režim, maximálně možně omezit pohyb. Venku dokonce bude muset Cedrinek vykonávat potřebu na vodítku (už jsme to natrénovali před klinikou - bobík ven musel, tak i to vodítko byl ochoten akceptovat :-)  ).

Rozhodně se ještě nedá křičet hurá, bude to ještě běh na dlouhou trať. Jsme ale šťastni alespoň za stav jaký je. 

 

3.1.2009

Sloužila mladá paní doktorka, které se z cisty nepodařilo téměř nic vydolovat. Tak jsme společnými silami převázali alespoň pravou nožku, která je od dlahy čím dál víc odřená a otlačená.

 

2.1.2009

Dlaha štve kloučka čím dál víc! Ale ještě týden musíme vydržet. Zítra jedeme opět na vytažení cisty.

 

1.1.2009

Nový rok jsme oslavili mimo domov, Cedrýsek samozřemně s námi. Půlnoční salvy měl dost na salámu, protože jsme se mu všichni poctivě věnovali. Každý připíjel kloučkovi na zdraví, tak dofám, že jsme ho zalili pořádně. Ale protože situace byla stejně dost nestandartní a chrupkání někde jinde než doma také nebylo ono, dospával pak celý den.

Na Cedrýska také doma u dveří čekalo překvapení - neznámý/á  ctitel/ka mu nechal/a u dveří plyšového pejska. Žádný vzkaz ani nic podobného u něj nebyl, takže alespoň touto cestou moc za hračku děkujeme.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode