Šarpej Matěj

15.9.2009 (úterý)

Dnes jsme navštívili Přímětický útulek, kde jsme předali věci, které se podařilo shromáždit v soukromě vyhlášené sbírce. V útulku z těchto věcí měli velikou radost a tak ještě jdenou touto cestou děkuji všem kdo se sbírky zúčastnili:

Věře Kubekové z Dačic, Lence Tesařové a její rodině z Markvarce, oběma Hankám Fabešovým z Dačic, Janě Suchanové ze Slavonic a v neposlední řadě Petře Pacalové z Borku

A teď k Matýskovi - Matěj je krásný pes a myslím si že i dobře rostlý, ale opravdu je velice plachý a bázlivý. I když ošetřovatelé hovoří o značném pokroku od doby co byl v útulku umístěn. Obzvláště si prý oblíbil jednu chovatelku, které se s ním podařilo navázat kontakt a kterou má rád.
Když na mě to stvoření vykouklo z boudy umístěné v kotci, měla jsem pocit jako bych spatřila někoho známého a blízkého přestože jsme se pohledy střetli jen na pár vteřin - čímž chci říct, že to nebyl pohled vyplašeného zvířete, které je neochočitelné a nepřivyknutelné člověku, zahlédla jsem tam zvídavost, důvěru, přívětivost a klid. To mě nabilo optimismem, že není tak zle a že Matýsek má šanci se ze své nepřístupnosti dostat, ale vše to trvalo opravdu jen mrhavý okamžik, který vystřídal pohled lhostejnosti a nedůvěry.
Paní Runkasová Matýska pustila na dvorek společně ještě s dvama štěníky ričbeka, kteří s ním obývají jeden kotec. Štěníci řádili jak černá ruka, kapsy s piškotami mi málem utrhaly, ale Matěj se držel v povzdálí. Na jakýkoli pokus přiblížit se k němu reagoval úprkem. Zvláštní bylo, že od svých spolubydlících by si nechal všechno líbit a dalo by se říct, že kontakt s ostatními psy je mu velice příjemný. Po lidské pozornosti ale evidentně neprahne.
Přestože mě převážnou část návštěvy těžce ignoroval, případně na mě reagoval tak že zdrhal, byly okamžiky kdy se vynořil za boudami a jakoby zvědavě kouknul "co tu ta ženská asi chce?" Piškot si z ruky vůbec nevzal, vždycky jsem mu ho někde položila (tak aby ho ty dvě ještěrky zvědavý nesluply dřív), vzdálila se minimálně na 5 metrů a on si pro něj přišel.
Nechtěla jsem to lámat přes koleno a tak jsem cca po půl hodině dvorek opustila. Ošetřovatelky říkaly, že kdyby jsem s ním šla do zavřeného kotce, možná by se pohladit nechal. Ale mě to přijde nefér vystavit ho takovému stresu, když vidím, že lidská přítomnost mu navozuje spíše nepříjemné pocity. U Matýska se asi zatím nedá očekávat nadšení z kontaktu s člověkem, ale ráda bych jednou viděla že mu to alespoň nevadí.
Chtěla bych věřit tomu, že až příště do Přímětic pojedeme, Matýsek už bude v novém domově. Ovšem přes vešekerý můj optimismus se mi to nedaří. S Matýskem to bude opravdu běh na dlouhou trať s velmi nejasným výsledkem. Snad že by se objevil člověk s takovou aurou, která by Matěje přesvědčila, že pohlazení od blízkého člověka je to co mu chybí. Zatím je přesvědčen že nechybí.

7.8.2009 (pátek)

- bohužel Matýska se pro jeho bolavou dušičku zatím nepodařilo umístit do rodiny. Neznamená to však, že by to bylo nemožné! V současné době byl tedy Matýsek zařazen do programu adopce na dálku - kdo byste měl zájem se přidat, jukněte na

 www.utulek-znojmo.wbs.cz/Adopce_na_dalku.html

A tak jsme se přidali k Jitce Ulovcové a alespoň touto formou Matýska vzali do své smečky

 

No není nádherný?!

 

==============================================================================================================================================

- na Matýska jsme narazili náhodou na stránkách Voxe a Luka v odkazech SOS. Matýsek pobývá v Přímětickém útulku vzdáleném cca 40 metrů od veterinární ordinace kam s Cedrýskem dojíždíme kvůli zadním nožkám.

- Matýska potkal velice pohnutý osud a kdyby náš Cedrik jen malinko toleroval ostatní psy, pokusili bychom se o jeho adopci. Bohužel v tuhle chvíli by pro Matýska život v naší smečce znamenal medvědí službu. Proto prosíme všechny s dobrým srdíčkem, kteří mají s chovem šarpejů zkušenost a uvažují o tom, že by si chlupáče chtěli pořídit, jukněte prosím na tento odkazy:

 https://www.utulek-znojmo.wbs.cz/NABIDKA__PSI_2_cast.html

www.utulek-znojmo.wbs.cz/SOUTEZ_O_NEJLEPSI_PRIBEH.html

Matýsek nebude pejsek pro každého a kdo se pro jeho adopci rozhodne, musí být velmi tolerantní, trpělivý a dát mu obrovskou spoustu času a ještě větší spoustu lásky. Šarpíci jsou k cizím lidem velmi obezřetní a nepouští si je k tělu, nový páník Matýska o tuto výsadu bude muset trpělivě bojovat velice dlouho.

Díky všem, kdo si článek o Matýskovi alespoň přečetli!

 

 

Kontakt

Jana Váchová

cedrikzbuhdalu@seznam.cz

Dačice

Vyhledávání

 Slyším psí pláč ze Slovenska

Středisko pro výcvik vodících psů

09.10.2009 13:40

1 tričko = 1 týden výchovy štěněte

https://www.vodicipsi.cz/eshop/  

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode